Dopravní spojení na Dny NATO 2022


0 0 votes
Hodnocení článku

Letošní Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR jsou  největší bezpečnostní show v Evropě a mezinárodní přehlídka vojenských, bezpečnostních a záchranných jednotek. Akce se uskuteční ve dnech  17. – 18. září 2022 na Letišti Leoše Janáčka Ostrava. Smyslem akce je zvýšení obecného povědomí o významu mezinárodní spolupráce pro zajištění české bezpečnosti, s důrazem na partnerství se státy Severoatlantické aliance. Vstup na akci je zdarma. Do areálu akce je zákaz vstupu se psy (s výjimkou psů se speciálním statusem – služební či asistenční psi apod.)! Program bude probíhat v době od 9:00  do 17:00 hodin. Pro návštěvníky přijíždějící autem je připraveno centrální parkoviště. Obsluha parkoviště je povinna Vám vydat parkovací lístek jako potvrzení o zaplacení! Parkovné je nevratné. Z centrální odstavné plochy je docházková vzdálenost do areálu akce cca 1 km. Z důvodu dodržování provozních a bezpečnostních norem letiště nelze vstupovat do ochranných pásem vzletové a přistávací dráhy, kde po dobu konání akce probíhá běžný letový provoz. Nedodržování dopravního značení bude řešeno nekompromisně, a to i odtahem vozidla! Otevírací doba areálu:

sobota 17. září 2022:    8:30 – 18:00 hodin

neděle 18. září 2022:    8:30 – 17:00 hodin

Vstup do areálu je možný nejpozději hodinu před koncem otevírací doby. Vjezd na parkoviště se nachází na souřadnicích: 49°42’16.880″ N 18°7’53.993″ E

Ceník:

Motocykl            200 Kč   10€         40 Zł

Automobil          300 Kč   15 €        60 Zł

Autobus              1000 Kč 45 €        200 Zł

Vjezd do obce Albrechtičky bude ve dnech 17. a 18. září 2022 umožněn pouze na zvláštní povolení vydávané OÚ Albrechtičky. Na komunikaci ve směru od odbavovací haly Letiště Leoše Janáčka Ostrava (ul. gen. Fajta) k centrálnímu parkovišti bude zřízen jednosměrný provoz  tak aby byl zajištěn plynulý příjezd na akci. V odpoledních hodinách bude pro pohodlný odjezd směr provozu obrácen. Vozidla nesmí zůstat v areálu letiště po ukončení akce přes noc a v případě nutnosti budou odtažena.

Doprava vlakem

Společnost České dráhy a.s. výrazně posiluje stávající spoje do stanic Studénka a Mošnov, Ostrava Airport, vypravuje mimořádné spoje a v železniční stanici Studénka mimořádně zastavuje široká škála spojů, včetně spojů SuperCity, které jí běžně projíždí. Návštěvníci, kteří se rozhodnou využít vlakovou dopravu, mohou využít též mimořádně vypravovaných vlaků označených „Dny NATO“ z Prahy, Brna a Olomouce do železniční stanice Mošnov, Ostrava Airport. Vlak railjet 645 z Prahy je povinně místenkový. Ze stanice Mošnov, Ostrava Airport následuje ještě 3 kilometry dlouhá pěší trasa do areálu konání akce.  Více o vlakových spojích ZDE:

Autobusová doprava

Veřejná autobusová doprava na letošní ročník Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil AČR bude zajištěna společností Z-Group bus a.s. V souvislosti s akcí budou posíleny či zřízeny linky v těchto směrech. Ceny jízdného jsou uvedeny pod jízdními řády, na všech linkách platí platí standardní slevy pro děti, studenty a osoby 65+.. Více informací ZDE.

Více o programu ZDE.

Zdroj a foto: Dny NATO


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,02848 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20359 KB. | 11.04.2024 - 23:57:45