Letiště Ostrava má za sebou další velmi úspěšný rok


0 0 votes
Hodnocení článku

Prodloužená letová sezóna, nárůst počtu cestujících a vyšší počet nepravidelných cargo letů přinesl již po druhé za sebou také pozitivní finanční výsledky. Výše zisku by měla dosáhnout přibližně hodnoty 8 milionů korun. V roce 2023 bylo z ostravského letiště Leoše Janáčka odbaveno 342 932 cestujících. To představuje nárůst oproti předchozímu roku o 20%. Na růstu se podílely lety do všech provozovaných destinacích. Pravidelná linka do Varšavy s leteckou společností LOT Polish Airlines, která byla provozována 5x týdně, zajišťovala s jedním přestupem spojení do celého světa. Nejvíce byly pro návazné spoje využívány lety do Bruselu, Stockholmu, Amsterdamu, Paříže, Toronta, New Yorku a Miami. Další pravidelnou linku do Londýna provozovala letecká společnost Ryanair s frekvencí 2x týdně.

Nárůsty počtu cestujících byly zaznamenány také na letních destinacích. Charterovými lety bylo odbaveno o 21% cestujících více, než v předchozím roce. Mezi těmi nejžádanějšími byly již tradičně lety do Egypta, následovalo Řecko a Turecko. Celkem byly v roce 2023 provozovány lety do 16 letních destinací v 6 zemích.

Na rok 2024 je připraveno spoustu novinek. „Charterová sezóna začne už začátkem února lety do egyptské Hurghady a Marsa Alam. Začátkem června doplní svůj provoz na ostravském letišti letecká společnost Ryanair o lety do španělské Málagy. Pravidelná linka bude v provozu 2x týdně, každé pondělí a čtvrtek. Ryanair také navýší počet rotací na lince z Ostravy do Londýna, od dubna se bude létat 3x týdně. V červnu spustí pravidelnou linku také letecká společnost Air Montenegro. Linku do Podgorice v Černé Hoře bude provozovat 1x týdně,“ dodal Ondřej Musil, manager pro pasažérskou dopravu.

Provoz bude navýšen také na charterových letech. Cestovní kancelář Čedok nabízí z ostravského letiště hned 6 novinek – Fuerteventuru na Kanárských ostrovech, tuniskou Enfidhu, italskou Lamezia Terme, Tiranu v Albánii, Chaniu na řeckém ostrově Kréta a Marsa Matruh v Egyptě. Počet destinací ve své nabídce navýší také cestovní kancelář Fischer a Exim tours. Nově nabídne španělskou Murciu, Dalamán v Turecku, řecký ostrov Thassos a Podgoricu v Černé Hoře. Svůj vstup na ostravské letiště potvrdila také cestovní kancelář TUI, nabízet bude zájezdy do Turecka a Bulharska.

Velkou část provozu tvořila v roce 2023 také nákladní doprava. Na pravidelných linkách se společnostmi DHL, UPS a EGT bylo spolu s nepravidelným provozem přepraveno celkem 14 123 tun, tedy -9%. Mírný pokles způsobila zejména nestabilní situace v Evropě. V říjnu 2023 byl otevřen nový cargo terminál, který navýší kapacitu odbaveného nákladu o 36 tis. tun a zároveň zvýší kvalitu poskytovaných služeb v oblasti carga.

Zdroj a foto:

Letiště Ostrava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,60146 s | počet dotazů: 212 | paměť: 20374 KB. | 18.07.2024 - 12:46:29