Evropský týden mobility v Praze


DSC 0783

Celý týden od 16. září do 22. září budou na území hlavního města probíhat zajímavé akce, které budou moci Pražané navštívit. Největší událostí bude Den pro Prahu, která se uskuteční v rámci oslav mezinárodního Dne bez aut. V pátek 22. září se od 8.00 do 20.00 hodin stane z ulice Štefánikova  v Praze 5 pěší zóna plná aktivit.

Sobota 16. 9. – Zažít město jinak

Místní nadšení obyvatelé a organizace promění veřejná prostranství na 70 místech po celé Praze v jeviště plné kultury, soutěží, domácího jídla a pití a vzájemného poznávání se. Sousedské slavnosti koordinuje sdružení Auto*Mat. Více o programu http://zazitmestojinak.cz/locations_/praha    

Foto ze dne 16.9.2017 – ulice Biskupcova (Praha 3) před kinem Aero

Sobota 16. 9. – Den otevřených dveří v Dopravním podniku

Pro veřejnost bude otevřeno depo a garáže Kačerov a vozovna Pankrác. Více informací na stránkách http://www.dpp.cz/dod/

Neděle 17. 9. – Cyklozvonění – jízda po pražských trasách – více informací na http://www.cyklozvoneni.cz/

Pondělí 18. 9. – Prezentace metra S – více informací na http://www.cistoustopou.cz/cista-mobilita/akce/co-je-metro-s-pojdte-zjistit-debatovat-o-nem-526

Pondělí 18. 9. – Muzeum městské hromadné dopravy v tramvajové vozovně v Praze-Střešovicích nabízí prohlídku ZDARMA

Úterý 19. 9 – Snídaně na peróně

Nabídka  snídaní v časných ranních hodinách na nádraží Čakovice, Kbely a Satalice . Občerstvení bude zpestřeno prezentací minulosti a současnosti železniční tratě mezi Prahou a Neratovicemi. Snídani na peróně pro vás organizačně zajistí městské části uvedených obcí ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy.

Úterý 19. 9. – Projížďka po Euro Velo 4

Magistrát hlavního města Prahy společně s Nadací Partnerství pořádá cyklojízdu, při níž si projedete část této celoevropské trasy a poznáte okrajová místa Prahy. Aby 38 kilometrů dlouhá trasa byla příjemným zážitkem, projedeme si ji po částech ve dvou dnech. Více informací na http://www.cistoustopou.cz/kolo/akce/projedte-se-s-nami-po-eurovelo-4-537

Středa 20. 9. – Dopravní odpoledne pro chodce a cyklisty

V dopoledních hodinách mají děti možnost shlédnout v Muzeu Policie České republiky interaktivní divadelní představení „Pohádkový semafor“. Po obědě čeká na malé i velké chodce a cyklisty navazující bohatý program, který  připraví Technická správa komunikací, a. s., ve spolupráci s Policií České republiky.

Čtvrtek 21. 9. – Co všechno můžeme sdílet?

Seminář určený pro „citychangers“, kteří chtějí měnit podobu českých a slovenských měst, organizuje Asociace měst pro cyklisty ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy.  Seminář se uskuteční ve čtvrtek 21. září od 8.00 do 12.30 v prostorách Impact HUB Praha, který sídlí v Drtinově ulici č. 10 na Smíchově. Akce probíhá s finanční podporou hlavního města Prahy a účast na něm je zdarma. Svůj zájem o akci je potřeba potvrďit do 15. 9. 2017 na adresu jaroslav.martinek@cdv.cz (viz „Kontakt“ vpravo nahoře).

Pátek 22. 9. Den pro Prahu – pořádaný v rámci oslav mezinárodního Dne bez aut

V nově vzniklé pěší zóně ve Štefánikově ulici na Praze 5 bude prezentováno téma aktivní a udržitelné dopravy, inovace v dopravě, moderní trendy a řešení v souladu s mottem „Sdílením vpřed!“ .

Po celý týden 16. 9 až 22. 9. 2017  bude probíhat soutěž  Do práce na kole

Účast v soutěži je zdarma. Vyhlášení vítězů a předání cen se uskuteční v pátek 22. září na Dnu bez aut. Soutěž Do práce na kole pořádá iniciativa Auto*Mat. Více informací najdete ZDE, registrovat se můžete od 1. září na webu https://www.dopracenakole.cz/.

Sobota 23. září – Den železnice v Praze

Oslavy 25 let železnice v pražské integrované dopravě proběhnou na nádraží Praha – Smíchov. Návštěvníky čeká bohatý program -jízda moderním i parním vlakem, výstava železničních vozidel, modelovou železnici, slavnostní křest jednotky City Elephant, kapely a občerstvení. Pražský železniční den organizují České dráhy ve spolupráci s Regionálním organizátorem pražské integrované dopravy. Více http://old.cd.cz/zazitky/kam-na-vylet/1758-prazsky-zeleznicni-den-a-oslavy-25-let-zeleznice-v-pid


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,35578 s | počet dotazů: 201 | paměť: 20408 KB. | 18.05.2024 - 02:54:06