Pražské náplavky se připravují na novou sezónu s Farmářskými trhy


DSCN7536
0 0 votes
Hodnocení článku

Hlavní město Praha připravuje program na oblíbených pražských záplavových územích na obou březích Vltavy. Přestože předchozí dvě sezóny byly výrazně ovlivněny protiepidemickými omezeními, revitalizované náplavky se staly jedním z přirozených společenských center metropole. Zároveň však pokračuje proces zklidňování a další kultivace celého území. „V rámci zklidnění nočních náplavek připravujeme zónu bez alkoholu. Konzumace alkoholu bude zakázána od půlnoci do deváté hodiny ranní a na dodržování nařízení budeme dohlížet ve spolupráci s bezpečnostními složkami,“ připomíná radní Jan Chabr.

„V nové sezóně plánujeme také otevřené workshopy a divadelní festival ARENA. Připravujeme také dvě velké akce pro děti. Jednou z nich je akce ke Dni dětí s pracovním názvem Náplavka dětem, na které, jak doufáme, budeme spolupracovat s Prahou 2 a Prahou 5. V rámci této akce se uskuteční i další akce.

Té bude předcházet květnový festival Ratolestfest, který obsadí obě náplavky s programem pro děti. Na Hořejším nábřeží budou každou druhou sobotu v sezóně probíhat tradiční Food festivaly, na Rašínově nábřeží každou sobotu Farmářské trhy a řada dalších akcí – kromě těch tradičních, jako je například 109. ročník pražského závodu Primátorek, připravujeme dvě výstavy Praha nebo třeba site specific projekt s Prague Biennale,“ vysvětluje kurátor pražské náplavky Petr Hozman a dodává: “ Ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy připravujeme pro návštěvníky také několik dalších menších i větších překvapení. Většina lodí a kobek na obou náplavkách chystá i vlastní kulturní akce. Jejich program je k dispozici na webových stránkách prazskenaplavky.cz, včetně nové interaktivní mapy. Sezóna 2022 bude opravdu pestrá a lidé se mají opravdu na co těšit. “

„Nové zasíťování náplavek zajistí bezproblémové využití břehové hrany včetně napojení na inženýrské sítě. Zároveň bude zajištěna dostatečná kapacita elektrické energie s ohledem na stále aktuálnější proces remotorizace a elektrifikace pražského vozového parku. V roce 2022 je plánována úprava sociálního zařízení na Rašínově nábřeží, která povede ke zkvalitnění služeb ve veřejném prostoru,“ dodává správce nábřeží Dušan Sahula.

Zdroj: Magistrát hl.města Prahy

Foto: B.Borová,IZDoprava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,26359 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20406 KB. | 25.07.2024 - 08:02:34