Technické muzeum v Brně otevře depozitář s historickými vozidly


5 2 votes
Hodnocení článku

Technické muzeum v Brně otevře ve dnech 27.–28. 4. 2024 depozitář v Brně-Řečkovicích s historickými vozidly. Zájemci si budou moci v době od 9.00 do 17.00 hodin prohlédnout vozy z muzejních sbírek – vozidla městské hromadné dopravy (autobusy, trolejbusy), vojenskou techniku i osobní automobily. Chybět nebudou ani návštěvníky oblíbené okružní jízdy historickými autobusy do okolí. Účast na přehlídce přislíbila i dopravní společnost Busline Semily, která představí historický autobus Karosa ŠL11. Členové Tatra Historik Klub ČR z Kolína letos přivezou cisternový automobil Tatra 111C.

Proběhnou také okružní jízdy autobusy ze sbírek Technického muzea v Brně. Autobusy budou jezdit od 10.00 do 16.30; budou vyjíždět přímo z areálu přehlídky automobilové techniky a budou se tam i vracet. Jízdenky na okružní jízdu činí 50 Kč na osobu, kupují se přímo v areálu a bude nutné si vybrat konkrétní spoj (čas) dle volné kapacity autobusu.

Trasa: ul. Terezy Novákové – Vážného – Hapalova – Maříkova – Řečkovická – Příjezdová – Mácova – Černohorská – Žilkova

Vchod do areálu depozitáře (bývalá kasárna na ul. Terezy Novákové 64) leží přímo u zastávky autobusových linek č. 41 a 71, zastávka „Žilkova“, případně je dostupný pěšky z konečné tramvaje č. 1 v Řečkovicích (cca 700 m). Parkování: s ohledem na značně omezenou kapacitu vyhrazených parkovacích míst v depozitáře doporučujeme návštěvníkům využít MHD.

Vstupné do areálu činí 40 Kč, volný vstup mají děti do 6 let a osoby s průkazem ZTP. Platba je možná pouze v hotovosti, uvítáme, pokud si připravíte drobné.

K dispozici budou stánky s občerstvením i upomínkovými předměty.

 

Zdroj  a foto:

Technické muzeum v Brně


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11402 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20522 KB. | 22.05.2024 - 16:18:11