V Benešově proběhne Regionální den PID


4 1 vote
Hodnocení článku

V sobotu 20. dubna 2024 bude město Benešov hostit akci regionálního významu. Od 10 do 17 hodin se v prostoru vlakového nádraží a autobusového terminálu uskuteční Regionální den PID, na kterém se návštěvníkům představí historické autobusy nebo speciální vlaky. S akcí se spojí i bohatý doprovodný program a také mimořádný provoz MHD Benešov. Od autobusového terminálu budou během celého dne odjíždět historické autobusy (jejich přehled najdete na konci článku), které cestující rozvezou po turisticky atraktivních bodech v okolí. Půjde např. o zámek Konopiště, Farmapark Soběhrdy, zámek Jemniště, muzeum Svět Škodovek nebo Pivovar Ferdinand.  20. dubna bude pro návštěvníky mimořádně otevřen také zámek Líšno a na náměstí v Bystřici bude připraven další doprovodný program. Slevenky na vstupy budou k dostání v historických autobusech a na stánku PID. Z benešovského vlakového nádraží budou na tratích do Senohrab, Prahy nebo Vlašimi a zpět jezdit speciální vlakové soupravy. Lákadlem přímo v Benešově bude páková drezína od Železnice Česká Sibiř a výstava dalších kolejových vozidel. Na terminálu se zabaví i rodiny s dětmi, pro něž bude připraven skákací hrad, dílničky i občerstvení. Mezi informačními stánky pořadatelů bude zastoupen i stánek města Benešov, v němž zájemci najdou užitečné informace z oblasti místní dopravy (s důrazem na MHD a sdílená kola), budou se moci vyfotit ve fotokoutku či zapojit do hravé soutěže.

V rámci Regionálního dne PID se návštěvníci mohou těšit také na statické ukázky autobusů, mezi kterými nebude chybět jeden z minibusů ISUZU NovoCiti Life, které jsou tváří benešovské MHD. Ta bude v sobotu mimořádně v provozu s cílem zajistit svoz na akci. Jan Vachtl, referent pro MHD Benešov doplňuje: „Sobotní provoz nebude kopírovat tradiční jízdní řád z pracovních dní, ale bude přizpůsoben potřebám akce. Během celého dne budou naše autobusy svážet místní ze vzdálenějších částí města. Od této mimořádné služby si slibujeme, že Benešáci nechají auta doma a do centra se svezou s MHD.“ Spoje mířící přímo na autobusový terminál budou jezdit z Mariánovic, Pomněnic, Okrouhlice, Bukové Lhoty, Konopiště, Spořilova nebo ze zastávky U Náhonu.

Pořadatelé akce očekávají, že na akci zavítají nejen místní, ale v hojném počtu i turisté a lidé z celého kraje. „Vzhledem k omezeným parkovacím kapacitám, které nabízí blízké okolí vlakového nádraží a autobusového terminálu, doporučujeme na akci dorazit právě veřejnou dopravou. Pokud by přespolní návštěvníci a lidé zdaleka přece jen preferovali osobní dopravu, své vozidlo budou moci odstavit např. v parkovacím domě hned vedle budovy vlakového nádraží,“ dodává Jan Vachtl.

Přehled historických autobusů:

Škoda 706 RTO

Karosa C 734

Karosa B961

Ikarus 280

Přehled speciálních vlaků:

Elektrická jednotka 451 – Žabotlam

Motorová jednotka 847 – RegioFox

Motorová jednotka 814 – RegioNova

Motorový vůz 801 – Hurvínek

 

Jízda historickými autobusy bude zdarma, ve vlacích bude platit tarif PID.

Regionální den PID pořádá Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK) ve spolupráci s Českými drahami, Správou železnic a městy Benešov a Bystřice.

Podrobnosti k akci najdou zájemci také na webových stránkách PID.

 

Zdroj:

Benešov

Foto autobusu Ikarus 280:

Wikimedia.org


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
4 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,65991 s | počet dotazů: 212 | paměť: 20463 KB. | 25.07.2024 - 00:46:34