V Praze 6 se realizuje výměna zastaralých přístřešků městské hromadné dopravy


0 0 votes
Hodnocení článku

Cestování v Praze 6 bude zase o něco příjemnější. Na vybraných zastávkách městské hromadné dopravy totiž pokračuje výměna zastaralých přístřešků za nové, modernější. Postupné osazování zastávek novými přístřešky má na starosti městská společnost Technologie hl. m. Prahy (THMP). Nové přístřešky zastávek MHD v celopražském designu splňují vyšší kvalitu a jsou odolnější vůči vlivům počasí. Vytipované přístřešky mají navíc proměnnou intenzitu podsvícení, která se přizpůsobuje okolnímu světlu. Do letošního března by takto mělo být u zastávek MHD v hlavním městě instalováno celkem 690 nových přístřešků.

„Nové přístřešky jsou designově i z hlediska funkčního využití přínosem. Věřím, že jako takové pozvednou veřejný prostor a cestujícím zpříjemní čekání na tramvaj nebo autobus,“ říká Ondřej Matěj Hrubeš, radní Prahy 6 pro dopravu, a dodává: „Je škoda, že nově platná norma, kterou se projektování zastávek v současnosti řídí, zpřísnila omezení pro umístění doprovodného mobiliáře. Z toho důvodu tak u některých zastávek chybí lavičky a odpadkové koše, ačkoliv tam doposud byly. Věřím, že se tyto nedostatky podaří pořizovateli postupně také vyřešit.“

Harmonogram plánovaných výměn v rámci Prahy 6 najdete přehledně na interaktivní mapě v rámci šestkového geoportálu. O výměně rozhodl pražský magistrát poté, co ukončil smlouvu s předchozím koncesionářem. Podoba nových zastávek je výsledkem mezinárodní designerské soutěže, autorem vítězného návrhu je studio Olgoj Chorchoj.

 

Zdroj:

Městská část Praha 6

Foto:

B.Borová, IZDoprava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,99103 s | počet dotazů: 208 | paměť: 20294 KB. | 11.06.2024 - 21:03:16