Rekonstrukce mostu přes Chlumeckou ulici na Pražském okruhu komplikuje dopravu


DSCN2287
0 0 votes
Hodnocení článku

Na východě Prahy, konkrétně v katastru Horních Počernic, čeká řidiče dopravní omezení. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) pracuje na rekonstrukci mostu přes Chlumeckou ulici. Rekonstrukce mostu je rozdělena do několika etap, ukončení aktuálně naplánovaných prací se předpokládá na začátku letních prázdnin (3. 7. 2021). Most bude postupně demolován po polovinách, aby byl zachován provoz během realizace na této části Pražského okruhu i na Chlumecké ve 2 + 2 pruzích (výjimečně během některých víkendů bude doprava na Chlumecké vedena v 1+ 1 pruhu). Ve stavební sezóně 2021 (od dubna do listopadu) 2021 bude zdemolován a nově vystavěn západní most (směr od D10 do Štěrbohol). Přes zimu 2021/2022 bude provoz obnoven v původním stavu. Od jara 2022 pak bude realizován stejným postupem most východní, při jehož výstavbě dojde k rozšíření přilehlého tělesa dálnice D0 pro připravenost na budoucí navýšení kapacity stavby 510.

Rekonstrukce si vyžaduje částečnou střídavou uzavírku pod mostem v úseku Ocelkova – Náchodská, respektive zachování provozu, ovšem ve výrazně užších pruzích. Řidiči musí počítat s uzavírkami a zábory nejen ve vozovce, ale i na přilehlých chodnících v úsecích dotčených stavbou. Projekt je realizován během dvou stavebních sezón. Konstrukčně se jedná o jeden most v každém jízdním pásu, což umožňuje práce rozdělit s menším vlivem na plynulost dopravy na dálnici D0. Při rekonstrukci dojde také na úpravu křižovatkových ramp mimoúrovňové křižovatky, výstavbu nové protihlukové stěny v délce 248 metrů na východní římse mostu a přilehlých částech křižovatkových ramp nebo úpravě ulice Chlumecká.

Opravený most bude uveden do provozu ve 3. čtvrtletí 2022 s tím, že bude veden ve stávajícím režimu 2+2 jízdní pruhy každý v šířce 3,75 metru. Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic. Firma COLAS CZ, a. s. stavbu realizuje za 170 mil. Kč.

Foto: B.Borová, IZDoprava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,14265 s | počet dotazů: 201 | paměť: 20482 KB. | 22.05.2024 - 07:20:26