Ministr dopravy Martin Kupka představil připravované změny v legislativě


0 0 votes
Hodnocení článku

Ministr dopravy Martin Kupka sdělil dnes na setkání s novináři priority resortu pro letošní rok. Aktuálně je ve výstavbě rekordních 241,3 kilometrů dálnic a silnic I. třídy s výhledem otevření převážně v letech 2023 a 2024. Dále se připravuje zjednodušení komunikaci s úřady a přístup k informacím v dopravní oblasti.  Portál dopravy nabídne nové služby a připravují se i změny v legislativě. Od 1. března 2023 začnou platit změny, které se týkají registrace vozidel. Platnost evidenční kontroly se prodlouží z 30 dnů na 1 rok (bez omezení počtu úkonů) a také již nebude potřeba předkládat protokol o jejím provedení při zápisu vozidla ani při změně vlastníka či provozovatele. Info systémy ministerstva si již informace o provedení evidenční kontroly předají mezi sebou digitálně. Evidenční kontrolu nebude třeba provádět při změně, kdy se provozovatel vozidla stává vlastníkem, typicky po ukončení leasingu vozidla – tedy  v případě, kdy má být jako nový vlastník zapsán jeho dosavadní provozovatel.

Počínaje březnem také platí možnost rezervovat si registrační značku na jeden měsíc (za 100 Kč) před registrací vozidla, což využijí zejména autodopravci v případě, kdy si zařizují všechny formality spojené se zařazením nového nákladního auta do svých flotil (mýto atp.). Ušetří čas, neboť kamion se připravuje na prodej a již je možné připravovat jeho formální přípravu k vyjetí na silnice.

Od 1. září bude možné historická vozidla nově registrovat nejen v místě bydliště, ale i na 14 ORP v sídlech jednotlivých krajů a Kolíně. Prohlídka technického stavu vozidel bude probíhat nově na STK a prodlužuje se platnost z 2 na 5 let.

Od 1. ledna 2024 dojde ke zrušení velkého technického průkazu.

 

 

Zdroj:

Ministerstvo dopravy ČR

Ilustrativní foto:

B. Borová, IZDoprava.cz

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,21305 s | počet dotazů: 199 | paměť: 20182 KB. | 12.07.2024 - 21:57:34