Ve Středočeském kraji probíhá dopravní akce se zaměřením na kontrolu osobní a nákladní dopravy


Policisté Středočeského kraje se zapojili do celorepublikové bezpečnostně dopravní akce s organizací TISPOL, která probíhá v tomto týdnu od pondělí 25. do neděle 31. července 2016 na pozemních komunikacích po celém území Středočeského kraje.

Akce je zaměřena především na důkladnou kontrolu dodržování povinností při provozování silniční osobní a nákladní dopravy podle zákona č. 111/1994Sb. o silniční dopravě a mezinárodních předpisů a dohod dodržování zejména sociálních předpisů, jako je například doba řízení odpočinku bezpečnostních přestávek, manipulace s kontrolním zařízením a paměťovými kartami řidičů. Dále na kontrolu přepravy nebezpečných věcí podle dohody ADR, kontrolu technického stavu užitkových vozidel, na správné zabezpečení a upevnění nákladu a případně kontrolu hmotnosti a rozměrů vozidel.

Jedním z cílů dopravního opatření je také snížit počet dopravních nehod a nekázeň některých řidičů na pozemních komunikacích.

Dopravní akce se za Středočeský kraj zúčastní policisté ze všech třinácti územních odborů a dále policisté z dopravního oddělení silničního dohledu a dálničních oddělení.

Zdroj: Policie ČR


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,09287 s | počet dotazů: 197 | paměť: 28577 KB. | 24.02.2024 - 03:44:07