Sněžení a vysoká sněhová pokrývka komplikují dopravu


0 0 votes
Hodnocení článku

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil včera výstrahu před vysokou pravděpodobností výskytu vysoké sněhové pokrývky od 1.12.2023 11:01 do 3.12.2023 00:00 hodin. Výstraha platí pro celé území české republiky a během noci a sobotního dopoledne jsou v plném nasazení stroje pro zimní údržbu.  Očekávaná se sněhová kalamitní situace se dostavila především v Jihočeském kraji. Komplikace jsou nejen v silniční dopravě. Sníh a spadlé stromy komplikuje také železniční dopravu a vlaky mají zpoždění.

Český hydrometeorologický ústav doporučuje nevyjíždět autem, pokud to není nutné. V případě nutnosti jízdy sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy. Většinu cesty naplánovat tak, aby proběhla za denního světla. Jezdit s dostatečnou rezervou paliva v nádrži. Nezapomenout na zimní výbavu, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla. Ve vozidle mít teplé oblečení a alespoň minimální zásobu nápojů a jídla. Na horách dodržovat pokyny Horské služby.

Řidiči také mohou sledovat stav vozovek ošetřených v rámci zimní údržby. Kraj středočeský má aktuální informace na mapě zimní údržby.

 

 

Zdroj:

Český hydrometeorologický ústav

Správa a údržba silnic Středočeského kraje

Ilustrační foto:

B.Borová, IZDoprava.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,99947 s | počet dotazů: 207 | paměť: 22329 KB. | 12.07.2024 - 19:31:19