Silničáři Zlínského kraje mají za sebou první výjezdy v nové zimní sezoně


Do půlnoci v neděli 18. listopadu najely sypače na krajských silnicích při posypu solí nebo inertním materiálem prvních více než 1 800 kilometrů. V celém kraji vyjelo v neděli na silnice 30 sypačů (celkem je k dispozici 62 sypačů). Zima 2018/2019 si vyžádala během neděle 18. listopadu první zásahy silničářů při zajišťování sjízdnosti krajských i státních silnic ve Zlínském kraji. Na silnicích II. a III. třídy bylo posypáno solí 1 579 kilometrů silnic, kamennou drtí 228 kilometrů. Pluhovalo se zatím jen na 3 kilometrech silnic. Spotřebovalo se 107 tun soli, 27 276 litrů solanky a 55 tun inertních materiálů. Uvedené výkony zimní údržby byly zaznamenány v okresech Uherské Hradiště, Vsetín a Zlín. Na Kroměřížsku zatím sypače k posypu nebo pluhování vyjíždět nemusely.

Zimní údržba na silnicích II. a III. třídy bude zajišťovaná na základě smluv uzavřených mezi Ředitelstvím silnic Zlínského kraje a Sdružením SÚS 2018 na území jednotlivých okresů, na Kroměřížsku tedy bude údržbu zajišťovat Správa a údržba silnic Kroměřížska, Na Uherskohradišťsku Správa a údržba silnic Slovácka, na Vsetínsku Správa a údržba silnic Valašska a na Zlínsku Správa a údržba silnic Zlínska.

Zimní údržba na silnicích I. třídy je zajištěná na základě uzavřených smluvních vztahů mezi Ministerstvem dopravy ČR, potažmo Ředitelstvím silnic a dálnic ČR a jednotlivými společnostmi SÚS, případně AVE odpadové hospodářství.

Bezmála 100 kilometrů méně používaných úseků bude bez zimní údržby. Neudržované úseky s malým dopravním významem tvoří asi pět procent krajských silnic.  Úseky jsou opatřené svislým dopravním značením.

 

Zdroj: ŘSZK


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,79421 s | počet dotazů: 195 | paměť: 20118 KB. | 14.06.2024 - 21:33:03