Silničáři Zlínského kraje budou využívat nový kamerový systém  


Kamerové monitorovací body, které budou využívány při zimní údržbě silnic II. třídy v kraji, nechá na celkem šesti místech nainstalovat Zlínský kraj. Tyto kamerové body zlepší přehled dispečerů zimní údržby o aktuálním stavu na silniční síti a usnadní jejich rozhodování o nasazení mechanizace pro provádění zimní údržby.

Dvě kamery budou nainstalovány na stávající silniční meteostanice (silnice II/150 – Komárno, silnice II/495 – Bralová). Ve čtyřech případech půjde o zbrusu nové kamerové body včetně dodávky stožáru a napájecí i datové přípojky (silnice II/490 – Dolní Ves, silnice II/495 – Ostrožská Nová Ves, silnice II/487 – Velké Karlovice, silnice II/492 – Horní Lhota). Kamerový bod bude tvořit betonový základ, kamerový sloup, rozvaděč, kamera a infračervený přísvit. Přenos dat z kamer bude napojen na METIS – meteorologický informační systém pro zimní údržbu silnic. S instalací kamer se počítá do konce letošního roku. Půjde o investici za 1,276 milionu korun.

Dosud jsou kamery využívány především v krajských městech a na dálnicích, kde sledují kritická místa na komunikacích. Kamery pochopitelně zachytí i aktuální změny počasí a jejich vliv na dopravu.

Zdroj: Zlín

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,04595 s | počet dotazů: 194 | paměť: 20328 KB. | 23.05.2024 - 21:13:57