Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje spouští novou mapovou aplikaci, která poskytne online informace o zajištění zimní údržby


0 0 votes
Hodnocení článku

Veřejnost bude mít přehled o počet zasahujících vozidel, která jsou vybavená sypací nástavbou a sněhovou radlicí, jaká je jejich aktuální poloha a viditelný bude i stav ošetřených úseků na území jižní Moravy. „Naši krajští cestáři využívají obdobný systém už 10 let. Mohou tak v reálném čase sledovat, kolik vozidel v terénu zasahuje a zjistit jejich interní popis. Vzhledem k tomu, že zejména během zimní údržby je zájem o tyto činnosti silničářů enormní, tak jsme se rozhodli systém přenést na webové stránky, kde bude nonstop přístupný komukoliv,“ uvedl Jiří Crha, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy. Systém zobrazuje informace o ošetření silnic, jedná se tedy o posyp nebo pluhování. Úseky se zbarvují do odstínů fialové v okamžiku, kdy se vozidla po komunikaci pohybují a nemají zapnutý posyp nebo neprovádí pluhování. Jedná se tedy o takzvanou kontrolní jízdu.

„V průběhu kontrolní jízdy může vozidlo při zjištění závady ve sjízdnosti přejít do režimu údržby. V případě, že se úseky zbarvují od zelené přes červenou, modrou až po žlutou, tak vozidla provádí posyp nebo pluhování. Časová osa ošetření jednotlivých úseků vychází z platné vyhlášky, která stanoví, že úseky zařazené do příslušného pořadí důležitosti musí být ošetřeny v případě I. pořadí do 3 hodin, II. pořadí do 6 hodin a III. pořadí do 12 hodin,“ vysvětlil ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák s tím, že součástí aplikace je také zobrazení aktivních vozidel (mají zapnutý motor) a neaktivních, které se po 15 minutách od vypnutí motoru z mapy ztratí.

Zveřejněná mapa zobrazuje pohyb vozidel, která zajišťují údržbu na silnicích II. a III. třídy mimo území města Brna.

 

 

Zdroj a ilustrační foto:

Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,27537 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20338 KB. | 22.04.2024 - 11:37:03