V Týně nad Vltavou se staví nový most


0 0 votes
Hodnocení článku

Po instalaci mostního provizoria začali pracovníci firmy EUROVIA CS a Staveb mostů dne 18. července s demolicí horní nosné konstrukce původního mostu mostu v Týně nad Vltavou. Smlouva na kompletní výměnu mostu přes Vltavu byla podepsána v listopadu 2022 podle standardů Žlutého FIDIC (Design & Build). Zakázka zahrnuje odstranění původní a stavbu nové horní nosné konstrukce stávajícího 130 metrů dlouhého a 13,6 metrů širokého mostu a navržení a výstavbu, úpravy nebo zesílení stávající spodní stavby pro uložení horní nosné konstrukce mostu nového.

Doprava pro vozidla do 3,5 t je vedena přes obousměrné provizorium po celou dobu výstavby, vozidla nad 3,5 t využívají vyznačenou objízdnou trasu. Předpokládané zprovoznění nově  zrekonstruovaného mostu by mělo proběhnout zhruba v červnu roku 2024 a následně v srpnu se předpokládá dokončení díla vč. demontáže provizorního mostu.

Investorem stavby je  Jihočeský kraj a zhotovitelem je sdružení firem EUROVIA CS, Stavby mostů (společnost EUROVIA – SMP – Most Týn)

 

Zdroj a foto:

EUROVIA CS


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,33508 s | počet dotazů: 211 | paměť: 20472 KB. | 17.05.2024 - 18:50:16