Nejdelší visutý most na světě na Dolní Moravě přivítal první návštěvníky


5 1 vote
Hodnocení článku

Od pátku 13. května může veřejnosti využívat nejdelší visutý most pro pěší turisty na světě. Most nesoucí název Sky Bridge 721 se nachází na Dolní Moravě, měří 721 metrů a spojuje horský hřeben Slamník s hřebenem Chlum přes údolí Mlýnského potoka. Turisté se ocitnou ve výšce 95 metrů. Most je jednosměrný, nastupuje se na něj v nadmořské výšce 1 110 m. n. m. a vystupuje ve výšce 1 116 m n. m. Součástí projektu je také naučná stezka v podobě hry, která nese název „Most času“ a je s prvky rozšířené reality. Vznikla ve spolupráci s Lesy ČR, obcí Dolní Morava a Muzeem československého opevnění z let 1935 – 1938. Hraje se s pomocí chytrého telefonu připojeného na internet. Naučná stezka vede od řopíku (lehkého opevnění). Na cestě je pak připraveno 9 naučných panelů, u kterých se plní úkoly. Ty se nesou v duchu tématu ochrany přírody a pohybu v ní prostřednictvím životního příběhu konkrétní rodiny z Dolní Moravy na pozadí historických událostí České republiky od roku 1935 do současnosti.

Na most je možný vstup jen po zakoupení vstupenky, kterou je možné zajistit předem on-line na https://www.dolnimorava.cz/sky-bridge-721. Vstup na most je za horskou chatou Slaměnka u horní stanice sedačkové lanovky Sněžník. Při plánování výletu na Sky Bridge 721 je třeba počítat s rezervou  2 hodin od zaparkování vašeho vozu po vstup na most (při volbě lanovky). Trasa přes visutý most Sky Bridge 721 je jednosměrná. Po výstupu z mostu pokračuje trasa po zpevněné lesní cestě naučnou stezkou Most času v délce 2 km zpět k místu vstupu s výhledy na most.

Jaká jsou bezpečnostní pravidla a omezení pro vstup na most? Na visutý most je vstup pro psy i další mazlíčky zakázán. Na most není povolen vstup s kočárkem. Z důvodu šířky pěší lávky 1,2 metrů není most bezbariérový – není umožněn vstup na invalidním vozíku, s kočárkem ani s kolem. Kola je možné zaparkovat do stojanů u vstupní brány na most.  Na most mohou děti bez omezení výšky i věku jen v doprovodu dospělé osoby. Vstup se nedoporučuje osobám, které mají strach z výšek s doprovodnými pocity závratí, motání hlavy, pocity na omdlení a omezením schopnosti pohybu.

Generálním dodavatelem stavby je firma Taros Nova a. s. z Rožnova pod Radhoštěm.

ZdroJ: Dolní Morava

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,07604 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20184 KB. | 13.07.2024 - 05:52:54