Úřad pro civilní letectví Praha povolil uvedení Letiště České Budějovice do zkušebního provozu


2

Slavnostní zakončení modernizace českobudějovického letiště proběhlo dnes za účasti krajského vedení, které si mělo možno prohlédnout nový letištní terminál, přístupovou komunikaci, parkoviště, rekonstruovanou odbavovací plochu, budovu letištního zabezpečení, nové světelné vybavení a technologie pro odbavení cestujících.

V úterý proběhla na letišti kontrolní prohlídka, během níž Úřad pro civilní letectví Praha povolil uvedení části letiště do zkušebního provozu. Letiště tak v současné době umožňuje provoz menších letadel do rozpětí křídel 24 metrů. Převážně se nadále bude jednat o provoz letadel v kategorii všeobecného letectví (General Aviation), tzn. provoz malých letadel, ultralightů a vrtulníků. Již letos na podzim tohoto roku by pak mohlo být letiště spuštěno pro proudové lety a od roku 2021 budou moci přistávat obchodní letadla.

Stavba druhé etapy modernizace českobudějovického letiště byla rozdělena do dvou fází. První proběhla v letech 2015-2016. Sdružení stavebních firem Zvánovec a Stavmonta tehdy vybudovalo nové inženýrské sítě (kanalizace, vodovod slaboproud, atd.), přístupové komunikace a vrátnice. Proběhla oprava ranvejí a připravily se stavební práce pro druhou fázi včetně trafostanic a navigačních systémů.

Druhou fázi stavebních prací prováděla firma Hochtief od listopadu 2017. Během 20 měsíců vybudovala přípojky inženýrských sítí pro objekt terminálu, vlastní budovu terminálu a přístupovou komunikaci k objektu, parkoviště pro cestující a zaměstnance včetně osvětlení. Opravena a rozšířena byla odbavovací plocha, budova zabezpečení letového provozu, letištní radionavigační zařízení, světelné vybavení, technologie odbavení cestujících a zavazadel či meteorologické vybavení. První fáze druhé etapy modernizace letiště stála 121 milionů a druhá 525 milionů korun.

Zdroj: Jčk


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,19555 s | počet dotazů: 205 | paměť: 20283 KB. | 19.07.2024 - 01:03:58