Kompletní rekonstrukce nádražní budovy ve Františkových Lázních s obnovou historického vzhledu


Fr
0 0 votes
Hodnocení článku

Nádražní budova ve Františkových Lázních projde kompletní rekonstrukcí. Správa železnic vypsala tendr na dodavatele stavebních prací. Exteriér budovy prodělá razantní proměnu za dohledu památkářů. Fasáda i přístřešek nad prvním nástupištěm získají svůj původní historický vzhled díky tradičním materiálům a restaurování. Okna a dveře také prodělají renovaci a vrátí se do původního stavu.

Interiér budovy bude kompletně rekonstruován. Všechny povrchy, včetně podlah, stěn a podhledů, projdou renovací. Dveře budou vyměněny a zrenovovány. Odbavovací hala a pokladny procházejí modernizací, a vytvoří se moderní zázemí pro Správu železnic a dopravce. Vnitřní instalace a rozvody budou také nahrazeny a modernizovány. V horních patrech budovy dojde ke změnám vnitřního uspořádání 11 bytů.

Okolí budovy bude upraveno bezbariérově. Hlavní vstup do odbavovací haly a nově vytvořené přístupové chodníky okolo budovy vedou přímo na 1. nástupiště. V blízkosti budovy budou k dispozici parkovací stání pro kola, cykloboxy a nabíječky pro elektrokola. Celkové investiční náklady na tuto stavbu jsou odhadovány na 201 milionů Kč. Stavba začne na konci tohoto roku a bude dokončena na jaře 2025.


Zdroj a foto:  2023 Správa železnic, státní organizace


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,97644 s | počet dotazů: 213 | paměť: 20564 KB. | 29.05.2024 - 13:32:48