Sdílená kola společnosti nextbike vjíždí do ulic Liberce


0 0 votes
Hodnocení článku

Od soboty 15. července 2023 mohou cyklisté Liberce nově využívat 150 sdílených kol nextbike na 50 strategicky rozmístěných stanicích. Místní i turisté tak mohou už během letošního léta využívat tuto ekologickou a zdravou formu dopravy, která zároveň pomůže snižovat dopravní zátěž a zlepšovat ovzduší. Od července se jedná o zkušební provoz na 4 měsíce, na základě kterého si město společně s poskytovatelem služby vyhodnotí přínosy modernizace městské mobility v Liberci.
„Jsem rád, že se nám na poslední chvíli podařilo zajistit sdílená kola, které nám pomohou při mapování městské mobility a zároveň nám pomůžou s vyhláškou, kterou připravujeme s kolegou Prachařem. Tato vyhláška bude řešit odstavování kol a koloběžek na území města a získaná data od společnosti nextbike Czech Republic budou sloužit jako podklad pro tuto vyhlášku. Společnost nextbike garantuje odstavování na předem vymezených lokalitách, které byly vytipovány s odborem Kanceláře architektury města a odborem územního plánování. Zároveň chci poděkovat kolegům z rady města za podporu tohoto projektu, který je důležitý pro projekt NET ZERO CITIES 2030, kde je Liberec jako jediný zástupce České republiky,“ uvádí náměstek primátora Adam Lenert.
Aby byla služba co nejdostupnější, díky podpoře bikesharingu Statutárním městem Liberec a Libereckým krajem budou mít všichni obyvatelé prvních 15 minut na každou jízdu zdarma. Právě do této časové hranice se totiž, podle dat nextbike, vejde cca 90 % výpůjček napříč Českem. Od 16. minuty se bude uživatelům účtovat standardní sazba 25 Kč za každých dalších 30 minut jízdy.

Zdroj:
Město Liberec

Foto:

B.Borová, IZDoprava.cz

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,27145 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20381 KB. | 19.07.2024 - 15:57:03