Do konce dubna budou sdílená kola v Ostravě zdarma po dobu třiceti minut


Město se dohodlo se společností nextbike na možnosti bezplatné třicetiminutové zápůjčky, místo obvyklých patnácti, pro uživatele nejprve na jeden měsíc, tedy od 18. března do 18. dubna. Původně dohodnutý termín se nyní prodloužil o další dva týdny. V patnácti městských obvodech je v celkem 280 stanicích k dispozici 900 kol. Zatímco náklady za první měsíc bezplatné třicetiminutové výpůjčky si rozdělilo město a nextbike stejným dílem, o náklady za následující necelé dva týdny se postará provozovatel a po městu nebude požadovat žádnou finanční spoluúčast. Od spuštění systému v pondělí 2. března 2020 již bylo provedeno 68 553 výpůjček. V posledních deseti dnech narostl nejen počet uživatelů sdílených kol, ale zvyšuje se také množství těch, kteří využívají nabídku celých 30 minut zdarma. Častěji dochází k přejezdům mezi městskými obvody, což naznačuje, že kola zákazníci používají jako alternativu k městské hromadné dopravě. S příchodem hezkého počasí a postupným rozvolňováním karantény narostl také počet výpůjček nad hodinu.

Servisní tým společnosti nextbike sdílená kola systematicky dezinfikuje, řídítka, sedlo i zámek. Přesto doporučuje, aby všichni uživatelé použili vlastní rukavice.

Společnost  nextbike Czech Republic s.r.o. nabízí bezplatnou třicetiminutovou zápůjčku do 30.4.2020 také v Brně, Olomouci i v Praze.

Zdroj: Ostrava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,95120 s | počet dotazů: 194 | paměť: 20247 KB. | 23.04.2024 - 22:02:23