Obyvatelé i návštěvníci Brna budou od srpna moci vyzkoušet sdílené koloběžky Lime


Lidé si budou moci vedle sdílených dopravních prostředků firem Rekola a Nextbike vybrat také elektrické koloběžky Lime. Jejich provozovatelé se chystají v nejbližší době podepsat s městem memorandum, které se snaží podpořit úsilí o systematičnost cyklistické dopravy v Brně. Na začátku srpna se v Brně objeví 200 sdílených koloběžek. Firma plánuje službu nejprve testovat a podle zájmu veřejnosti pak upravit počet koloběžek i místa, kde budou k dispozici. Lidé je budou moci najít na městských stojanech, podobně jako kola firem Nextbike a Rekola.

„Společnost Lime od začátku s městem spolupracovala. Naším společným cílem je poskytnout lidem možnost jednoduché a efektivní dopravy po městě. Cyklistická doprava, do které zahrnujeme i koloběžky, se ve městě rozvíjí a lze předpokládat, že se tak bude dít i nadále. Rádi bychom proto postupovali systematicky. Jsem rád, že mají zástupci Lime zájem podepsat s městem memorandum, na jehož základě je mezi námi a jednotlivými poskytovateli sdílených dopravních prostředků snazší a užší spolupráce,“ uvedl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Na základě memoranda firmy například zajišťují umístění koloběžek a kol do stojanů a aktivně se snaží zamezit jejich odkládání v místech, kde by překážely například chodcům. Město pak rozšiřuje síť stojanů a chystá řadu opatření, která jízdu po Brně zpříjemní, zjednoduší a učiní bezpečnější. V minulosti už memorandum podepsaly společnosti Rekola a Nextbike nebo Velonet, který už ale v Brně provoz ukončil.

Pod názvem Lime  provozuje sdílení kol a koloběžek americká společnost Neutron Holdings, Inc. Firma působí především ve Spojených státech, dále také v Evropě. Systém využívání dopravních prostředků není vázán na pevná stanoviště a zprovoznění probíhá prostřednictvím mobilní aplikace.

Zdroj: Brno(29.7.2020)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,00333 s | počet dotazů: 197 | paměť: 20169 KB. | 17.06.2024 - 13:06:11