Ve Valašském Meziříčí se koncem srpna uskuteční sraz elektromobilů


V sobotu 29. srpna 2020 se na náměstí od 10 do 15 hodin uskuteční již 3. sraz elektromobilů na Valašsku. Od sobotního rána se na valašskomeziříčské náměstí začnou sjíždět majitelé automobilů a dalších vozítek na elektrický pohon. Společně je zde představí příznivcům alternativních zdrojů energie, ale také návštěvníkům z řad široké veřejnosti. Ti se seznámí nejen se samotnými elektromobily, ale přímo od majitelů získají praktické informace o jejich provozu. „Ve Valašském Meziříčí dlouhodobě podporujeme dopravu šetrnou k životnímu prostředí. Také proto jsme v roce 2017 pořídili do vozového parku radnice služební elektromobil, s nímž máme výborné zkušenosti,“ řekl starosta města Robert Stržínek.

Vzhledem k tomu, že radnice Sraz elektromobilů na Valašsku pořádá od prvního ročníku ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu (ASEP), mají se návštěvníci každoročně na co těšit. Návštěvníci by si určitě neměli nechat ujít velmi atraktivní Tesla Dancing, který předvede Model X. Součástí akce budou i zkušební jízdy a to nejen v elektromobilech různých značek, ale také na elektrokolech či elektrokoloběžkách. Po celou dobu konání akce budou probíhat také zkušební jízdy. Atrakcí pro děti budou oblíbené  elektrokáry a hoverboardy. Akci pořádá město Valašské Meziříčí ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu a je pro veřejnost zdarma.

Co se nabíjení týče, ve městě jsou 3 rychlonabíjecí stojany (2x ČEZ a 1x Inchanet) a několik pomalých stojanů Mennekes (na zmíněných rychlonabíječkách, i před radnicí a u obchodního centra před nádražím). Na náměstí bude nabíjení možné jen omezeně, přednost budou mít vozidla malobaterkáče s odběrem 2-3 kW a nabíjení elektrokol, skůtrů, elektrokár a hoverboardů.

Zdroj: VM


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,22749 s | počet dotazů: 199 | paměť: 20173 KB. | 12.06.2024 - 09:50:59