Ve Valašském Meziříčí  proběhne Sraz elektromobilů


DSCN8456
0 0 votes
Hodnocení článku

V sobotu 28. srpna 2021 se na 2. nádvoří zámku Žerotínů před místním Turistickým informačním centrem uskuteční od 10 do 15 hodin oblíbený Sraz elektromobilů na Valašsku. Letošní ročník se kvůli probíhající revitalizaci neuskuteční na náměstí, ale přesune se na zámecké nádvoří a přilehlé plochy. Ty už od rána obsadí majitelé automobilů a dalších vozítek na elektrický pohon.  Akci pořádá vedení města ve spolupráci s Asociací elektromobilového průmyslu (ASEP).„Elektromobily a vše co s nimi souvisí, zkušenosti z provozu či informace o tom, kde a jak nabíjet ve Valašském Meziříčí a dalších městech, to vše se na akci lidé dozví. Pohovořit budou moci s majiteli vozů a dalšími experty na elektromobilitu o vozidlech, která představují budoucnost dopravy šetrné k životnímu prostředí. Chybět samozřejmě nesmí ani atraktivní Tesla Dancing v podání Modelu X,“ zve Milan Rajchl, místopředseda ASEP.

„Pravidelně se k nám sjíždí desítky elektromobilistů a příznivců této dopravy. Jsem rád, že se Sraz elektromobilů na Valašsku těší takovému zájmu a věřím, že letošní ročník nebude výjimkou. Zajímavý program, možnost osobně se projet v elektromobilu nebo si vyzkoušet elektrokola a elektrokoloběžky jsou velkým lákadlem také pro širokou veřejnost,“ říká starosta Robert Stržínek a zároveň dodává: „Také v našem městském vozovém parku je od roku 2017 služební elektromobil, s nímž máme výborné zkušenosti. Náš Hyundai IONIQ tak samozřejmě nebude na akci chybět.“

Prvních 50 elektromobilistů, kteří přijedou prezentovat svá vozidla do Valašského Meziříčí, a zdarma se zaregistrují u Milana Rajchla na telefonu 722 931 372, se může těšit na uvítací balíček. Na území 22tisícového města jsou pro podporu elektromobility navíc hned tři rychlonabíjecí stojany, což znamená, že zde lze vůz snadno „natankovat“ za cca 20 minut.

Zdroj: Město Valašské Meziříčí

Ilustrační foto: B.Borová, IZDoprava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,24277 s | počet dotazů: 199 | paměť: 20475 KB. | 29.05.2024 - 16:18:08