Společnosti Volvo Trucks, IKEA Industry a Raben Group pokračují v cestě k nákladní dopravě s nulovými emisemi


0 0 votes
Hodnocení článku

V roce 2022 podepsaly společnosti Volvo Trucks, IKEA Industry a Raben Group dohodu o spolupráci v oblasti těžké nákladní dopravy s nulovými emisemi. Necelých 12 měsíců po předání prvního elektrického nákladního vozu v Polsku se flotila vozidel skupiny Raben Group rozrostla o další dvě elektrická nákladní auta, která slouží společnosti IKEA Industry. První měsíce provozu elektrického nákladního vozidla Volvo FM, které obsluhuje továrnu IKEA ve Zbąszynku, prokázaly, že doprava s nulovými emisemi je životaschopnou alternativou ke konvenčním vozidlům a nemá negativní vliv na plynulost dodávek. S ohledem na snížení emisí CO2 i pohodlí řidičů se IKEA Industry a Raben Group rozhodly rozšířit flotilu elektrických nákladních vozidel o další dvě jednotky.

V roce 2022 zahájila společnost IKEA Industry Zbąszynek pilotní projekt interního provozu bezemisní nákladní dopravy mezi svými výrobními závody. V současné době elektrické nákladní vozy vykonávají 12 jízd denně, šest dní v týdnu, a to mezi továrnami ve Zbąszynku a Babimostu, které od sebe dělí vzdálenost 12 km. Vozidla jsou nabíjena elektřinou z obnovitelných zdrojů. IKEA Industry investovala do pěti vlastních dobíjecích stanic: dvě s kapacitou 150 kW se nacházejí v lokalitách Zbąszynek a Babimost a další tři s kapacitou 43 kW v buffer truck parku. Pro jejich podporu byl rovněž instalován transformátor. Celý proces přípravy nabíjecí infrastruktury trval přibližně 12 měsíců. IKEA Industry v současné době připravuje spuštění dalších dvou dobíjecích míst ve skladu Zbąszynek, která budou uvedena do provozu v září letošního roku.

Kamiony pracují s návěsy o nosnosti 24 tun a denně ve třech směnách doručí až 36 zásilek. Společnost Raben Transport zaměstnává 12 řidičů, kteří se tomuto projektu věnují, a řídí dopravní operace, přičemž se stará o efektivitu vozidel a plynulost procesu dodávek. Průběžně také sleduje ukazatele výkonnosti nákladních vozidel, aby mohla v blízké budoucnosti společně se společnostmi IKEA Industry a Volvo shrnout výsledky projektu.

„Tento projekt je skutečnou a vědomou snahou přiblížit se našim environmentálním cílům. Nasazení tří elektrických nákladních vozidel do vlastního vozového parku společnosti Raben Transport je krokem ke snížení emisí CO2 v těžké dopravě v souladu s našimi SBTi (Science Based Targets) cíli. Je to také příležitost vyhodnotit toto řešení v praxi s cílem zavést elektrické nákladní vozy u dalších zákaznických projektů skupiny Raben,“ vysvětluje Joanna Górna, Key Account Manager, Raben Transport.

„Dodávka dalších elektrických tahačů Volvo FM společnostem IKEA Industry a Raben Group je významným krokem ve strategii společnosti Volvo Trucks pro bezemisní dopravu. V tuto chvíli jsme se přestali dívat na elektrické tahače jako na celek a začali jsme hovořit o postupném zvyšování podílu elektrického vozového parku Volvo FM u jednoho zákazníka. Díky těmto rozhodnutím můžeme hovořit o větších úsporách CO2 a významném kroku ke snížení emisí CO2. Jsme rádi, že na polském trhu existují společnosti, které se odvážně a vědomě rozhodly investovat do ekologické transformace silniční dopravy,“ komentuje Marek Gawroński, ředitel pro e-mobilitu a udržitelnost společnosti Volvo Trucks Poland.

V obou továrnách v polském Zbązynku budou pro interní přepravu využívány nákladní vozy Volvo FM Electric. Tahače spolu se šesti bateriemi o kapacitě 540 kWh zaručují dojezd až 300 km. Plně elektrické nákladní vozidlo Volvo FM 4×2 je vybaveno třemi elektromotory. Nabídku doplňuje čtyřletý Golden Service Contract, který zaručuje plnou kontrolu nákladů, bezproblémový provoz vozidla a jeho maximální dostupnost.

Informace o společnosti Volvo Trucks

Společnost Volvo Trucks zahájila sériovou výrobu elektrických nákladních vozidel v roce 2019 jako jedna z prvních značek nákladních vozidel na světě. V současné době má společnost celosvětově v sériové výrobě šest modelů elektrických vozidel, což představuje nejširší nabídku elektrických nákladních vozidel v oboru. Cílem společnosti je, aby do roku 2030 byla polovina celkového prodeje nákladních vozidel právě v segmentu vozidel elektrických.

Informace o společnosti Raben Group

Společnost Raben Group je poskytovatel logistických služeb, který nabízí komplexní služby TFL: smluvní logistiku, silniční přepravu (vnitrostátní, mezinárodní a východní), Fresh Logistics, FTL & intermodální přepravu, námořní a leteckou přepravu. Má více než 160 vlastních skladů v 15 evropských zemích a denně vypravuje na silnice přes 9 000 nákladních vozidel.

 

Zdroj a foto :

Raben Group


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,97646 s | počet dotazů: 196 | paměť: 20278 KB. | 24.06.2024 - 05:01:33