Na Chatě Rovina v šumavských Hartmanicích je umístěn SEP (Smart Energy Point)


Koncem minulého týdne zahájil provoz „chytrý energetický bod“- SEP (Smart Energy Point), který slouží k ukládání elektrické energie z OZE. Jedná se o ekologickou technologii, svého druhu v ČR unikátní. Představuje propojení lokálního využití solární a větrné energie s novým typem baterie pro skladování vyrobené elektřiny a rychlonabíjení elektromobilů. Na Šumavě bude dobíjet zejména rozvíjející se síť půjčoven elektrovozů, vč. elektromobilů, elektrokol či elektroskútrů v rámci projektu e-Šumava.cz.

Projekt e-Šumava.cz vznikl z iniciativy a partnerství privátních společností, aby se na Šumavě mohli její návštěvníci nově pohybovat i tzv. „čistou dopravou“. Elektrovozidla je možné díky spolupráci se společností E.ON dobíjet přímo v srdci Šumavy. Společnosti E-Wald pak propojuje elektrodopravu i s bavorskou stranou národního parku, kde rozvoj elektromobility podporuje i NP Bavorský les. Projekt e-Šumava.cz je navíc oficiálním partnerem NP Šumava.

Seznam půjčoven a dobíjecích stanic:

Chata Rovina nad Dobrou Vodou, kde je umístěn SEP (Smart Energy Point).

Ekologická doprava http://doprava-brcalnik.cz/

Půjčovny elektrokol a elektrokutrů:

http://www.hotelmadr.cz/aktivity/aktivity-pro-cyklisty

http://apartmanhartmanice.cz/
Ministerstvo životního prostředí v současné době také připravuje spolu s resortem průmyslu a obchodu Národní akční plán čisté mobility, ve kterém připravuje investiční a motivační pobídky pro rozvoj elektromobility a alternativních pohonů v celé ČR. NAP Čistá mobilita je aktuálně v mezirezortním připomínkovém řízení a na vládu se dostane letos v létě. Plán počítá např. s rozvojem dobíjecí infrastruktury v následujících 5 letech, kdy více než čtvrtina populace ČR bude mít běžně k dispozici elektrické dobíjení.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,86956 s | počet dotazů: 194 | paměť: 20058 KB. | 16.07.2024 - 02:40:54