Mezi jihočeským Pískem a bavorským Deggendorfem vzniknou dobíjecí stanice pro elektromobily


e road seminář2

Hlavním tématem dnešního workshopu, který se koná v Písku, je rozvoj elektromobility mezi Jihočeským krajem a východem Bavorska.  „Cílem tohoto projektu je na trase mezi jihočeským Pískem a bavorským Deggendorfem vybudovat dvě až tři dobíjecí stanice pro elektromobily. Tato trasa bude napojena na již existující bavorskou infrastrukturu. Zároveň bude vyvinut specifický software, který zajistí efektivní analýzu dat z dobíjecích stanic. Jeho součástí bude mobilní aplikace, která umožní svým uživatelům snadnou lokalizaci, přímou rezervaci a možnost placení za dobíjecí služby,“ řekl první náměstek hejtmanky upřesnil Knot.

Druhou rovinou tohoto projektu je podle Knota příprava ucelené koncepce rozvoje e-mobility především pro zástupce měst, obcí a krajů, kteří mohou ovlivnit začlenění tématu e-mobility do svých strategických dokumentů. „Koncepce rozvoje e-mobility bude vytvořena právě na základě analýzy pilotní trasy Písek-Deggendorf,“ naznačil Knot.

V průběhu trvání projektu budou na programu workshopy a vzdělávací akce. Ty ale nebudou určené jen zástupcům měst, obcí a krajů, ale také široké veřejnosti a dalším subjektům zainteresovaným v oblasti e-mobility. „Jedná se například o univerzity, výzkumné a vývojové organizace, nestátní neziskové organizace či zájmová sdružení právě se zaměřením na propagaci e-mobility,“ doplnil Knot.

Myšlenka popsaného projektu je v plném souladu s celou řadou národních, nadnárodních a mezinárodních strategií v čele se strategií Evropa 2020. Projekt také navazuje na již realizované projekty E-Wald, e-Šumava a aktivity Komise Smart Region jižní Čechy, jejíž prioritou je rovněž podpora čisté mobility.

Zdroj + FOTO: Jč.K

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,06612 s | počet dotazů: 186 | paměť: 20331 KB. | 27.05.2024 - 11:38:49