V Hradci Králové mají novou běžeckou stezku


0 0 votes
Hodnocení článku

Běžecká stezka byla inspirována finskými běžeckými dráhami a je konstruována speciálně tak, aby byla šetrná  lidskému zdraví. Její měkký přírodní povrch tlumí kroky při běhu a chrání klouby před nárazy. Stezka je dlouhá 800 metrů a naleznete na ní dva značené přímé úseky v délce 50 a 100 metrů a je umístěna u asfaltové lesní cesty Hradečnice asi 200 m od lesního hřbitova. Stezku byla uvedena do provozu 11. července a účasti primátorky Hradce Králové Pavlíny Springerové a olympijská reprezentantka Eva Vrabcová Nývltová.

Konstrukce stezky: Spodní drenážní vrstvu tvoří štěrkopísek z místního lomu. Následuje vrstva štěpky, která je překryta jemnými pilinami. Celistvost stezky zajišťuje obruba z opracovaných kmenů.

Stezka slouží pouze pro běh a z důvodu bezpečnosti a plynulosti je stezka jednosměrná – směr běhu je vyznačen podél celé trasy.

Na stezce je zakázáno: vstupovat se psy, vjíždět s kočárky, na jízdních kolech a jiném sportovním vybavení, poškozovat a znečišťovat stezku, její vybavení a okolí, vynášet štěpku a piliny z těla stezky, běhat v protisměru, kouřit a rozdělávat oheň, rušit klid a ticho v lese

Stezku finančně podpořili Hradecké služby a.s. prostřednictvím projektu RE-USE a Vojenská zdravotní pojišťovna ČR.

 

Zdroj a foto:

Městské lesy Hradec Králové


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   Parkovací dům pro kola je už v provozu
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,81483 s | počet dotazů: 241 | paměť: 29119 KB. | 29.11.2023 - 11:10:09