Modernizace stanice Brno-Královo Pole je na dosah


Královo pole
2.5 2 votes
Hodnocení článku

Plánovaná renovace druhé nejrušnějšího nádraží v jihomoravské metropoli se blíží ke svému závěru. Správa železnic vyhlásila soutěž na dodavatele celkové rekonstrukce stanice Brno-Královo Pole a přilehlých úseků. Hlavním cílem je zásadní proměna cestujícího zázemí a výstavba moderního dopravního terminálu. Stavební práce by měly začít v září letošního roku a dokončeny by měly být do konce roku 2025.

Plánovaná modernizace zahrnuje výstavbu nového nádražního komplexu, který bude také součástí moderního dopravního terminálu. Budova bude částečně dvoupatrová a vyhotovena z prosklených materiálů. V přízemí budou umístěny pokladny, obchodní prostory a sociální zařízení. V centrální části haly budou eskalátory vést do vyvýšené části s lavičkami pro cestující a dalšími obchodními prostory. Během výstavby nové budovy bude pro veřejnost k dispozici dočasná čekárna pro 250 osob.

Důležitou částí modernizace je také přestavba kolejí ve stanici. Tři dopravní koleje budou prodlouženy směrem na Kuřim posunutím kolejového rozvětvení. Nová nástupiště budou postavena a zastřešena, a podchodem bude zajištěn mimoúrovňový přístup k nim. Podchod bude rozšířen a prodloužen, aby propojil přednádraží s Myslínovou ulicí.

Dochází také k rekonstrukci traťové koleje mezi Brnem-Maloměřicemi a Kuřimí. Nový informační a orientační systém v královopolské stanici a na zastávkách Brno-Lesná, Brno-Řečkovice a Česká přispěje ke zvýšení pohodlí cestujících.

Součástí této stavby je také obnova 13 mostů, 10 propustků, silničního nadjezdu a pěti opěrných zdí. Stanice bude vybavena novým zabezpečovacím zařízením.

Díky renovaci železničního spodku a svršku bude možné zvýšit průjezdnost stanice a zlepšit bezpečnost provozu. Součástí této modernizace je také obnova 13 mostů, které překlenou překážky na trati, a 10 propustků, které umožní plynulý průchod vodních toků pod kolejemi. Rovněž bude provedena obnova silničního nadjezdu a pěti opěrných zdí, aby byla zajistěna pevnost a stabilita infrastruktury.

Dalším významným prvkem modernizace je nové zabezpečovací zařízení. Tato technologie zvýší bezpečnost provozu a umožní lepší řízení a sledování vlakového provozu na stanici. S moderním zabezpečovacím systémem budou sníženy rizika kolizí a zajištěna efektivnější koordinace a řízení příjezdů a odjezdů vlaků.

Celková modernizace železničního spodku, svršku a dalších součástí infrastruktury stanice Brno-Královo Pole přispěje k vyšší spolehlivosti, efektivitě a bezpečnosti provozu. Tím se zlepší cestovní zkušenost cestujících a umožní plynulejší a modernější železniční dopravu v tomto významném dopravním uzlu.


Zdroj a foto: Správa železnic


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
2.5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,38042 s | počet dotazů: 218 | paměť: 20564 KB. | 25.07.2024 - 00:45:19