Je čas pro renovaci odbavovací haly na pardubickém hlavním nádraží


OdbHala
3.5 2 votes
Hodnocení článku

Správa železnic uzavřela kontrakt s firmami Chládek a Tintěra, Pardubice a Eurovia na renovaci zbývající části pardubického hlavního nádraží. Tato fáze projektu zahrnuje obnovu odbavovací haly, východního a západního křídla. Práce budou zahrnovat renovaci stavebních konstrukcí, střechy, fasády a interiéru, zachovají původní charakter s ohledem na moderní standardy. Staveniště se otevře v dubnu s prvními pracemi, a plánované dokončení je na konci roku 2026.

Pardubické nádraží, sloužící veřejnosti od roku 1958, je vysoce hodnoceno památkáři jako nejlepší funkcionalistické nádraží s hotelem v poválečném Československu. První etapa rekonstrukce, zaměřená na výškovou budovu, byla již dokončena. Druhá fáze zahrnuje opravu nádražní haly a obou křídel, které přinesou vylepšení služeb pro cestující, včetně rozšíření obchodních jednotek a modernizace veřejných toalet.

Východní křídlo bude upraveno pro provoz dráhy, s novými kancelářskými prostory a bezbariérovým přístupem. Komerční prostory a byty budou rovněž rekonstruovány. První rok prací se zaměří na východní křídlo a polovinu haly, následující rok na západní křídlo a druhou část haly, s dokončením bytového domu. Během stavby budou cestujícím poskytnuty náhradní prostory.

Původně odhadovaná hodnota zakázky byla 855 milionů korun, avšak vítězní uchazeči nabídli nižší cenu ve výši 833 011 450 korun.


Zdroj a foto: Správa železnic, státní organizace


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
3.5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,80048 s | počet dotazů: 788 | paměť: 20735 KB. | 22.04.2024 - 12:18:29