Škoda Group představila modernizované tramvaje pro švédský Göteborg


0 0 votes
Hodnocení článku

Společnost Škoda Group zahájila modernizační práce na göteborských tramvajích typu M31. Modernizace tramvají budou probíhat v ostravské výrobním závodě Škoda Group až do roku 2028. Současně se zahájením prací skupina představila i vizualizaci s konečnou podobu designu, který umožní modernizaci tramvají a současně si zachovají svou původní tvář. Novým lakováním se přiblíží podobě současného vozového parku dopravního podniku. Göteborský dopravce Västtrafik nyní provozuje 79 tramvají typu M31. Projekt, který bude probíhat do roku 2028, zahrnuje modernizaci všech zmíněných tramvají, původně vyrobených v letech 1984 až 1986. Tyto tramvaje prošly v minulosti několika modernizacemi, včetně významných oprav právě v ostravském závodě Škodovky v letech 2011 až 2017. Jednou z připravovaných změn je instalace nového moderního elektrického dveřního systému, který nahradí starý pneumatický systém. To zahrnuje mimo jiné i nové nástupní schůdky a výstražná LED světla pro zvýšení bezpečnosti. Mechanický brzdový systém bude nahrazen moderním elektrohydraulickým systémem, což rovněž povede ke zvýšení bezpečnosti. Nová nástupní rampa pro osoby se sníženou schopností pohybu je navržena tak, aby odolala severským podmínkám a zajistila spolehlivost i v nepříznivém počasí.

Renovována bude i kabina řidiče, ve které budou umístěny LED ovládací prvky dobře viditelné i ve slunečním světle, jež zlepší celkové prostředí pro obsluhu vozidla. Zároveň ale bude zachována původní ergonomie a přístupnost všech ovládacích prvků. Řidiči se dočkají i nového a účinnějšího systému chlazení a vytápění přímo uvnitř kabiny. A opravy se týkají i salonu pro cestující. Jedná se například o nové potahy sedadel či instalaci LED osvětlení. Dojde také ke změně uspořádání sedadel a vylepšení vytápění ve vozidle.

„Oblast severní Evropy má rozhodně naši pozornost, protože máme zkušenost s výrobou vozidel, která jsou schopná tamním specifickým povětrnostním podmínkám odolávat. Výroba vozidel pro Finsko nás vybavila odbornými znalostmi, které nám umožňují do regionu dodávat spolehlivá a robustní řešení přizpůsobená severskému počasí. Máme radost, že můžeme tyto schopnosti přenést i do Göteborgu a zmodernizovat tramvajovou flotilu, která bude městu efektivně sloužit po mnoho let,“ řekl Jan C. Harder, President Region West and North Škoda Group.

„Tramvaje u nás v ostravském závodě projdou poměrně komplexní modernizací, která zahrnuje nové dveřní systémy, moderní elektrohydraulický brzdový systém, vylepšené vytápění pro cestující a klimatizaci pro řidiče, přičemž technická řešení byla navržena tak, aby odolala náročným klimatickým podmínkám Göteborgu. Aktuálně máme v naší výrobě celkem čtyři tramvaje. První vozidla již podstupují počáteční modernizační práce. První prototypová tramvaj je fázi lakování a připravujeme se na kompletační práce, u dalších vozidel probíhá úprava a oprava karoserie,“ uvedl Jan Gutovský, Head of Project Management ve Škoda Group.

Práce provedené v rámci modernizace zajistí, že tramvaje zůstanou provozuschopné minimálně dalších 15 let s garancí náhradních dílů.

Zdroj a foto

Škoda Group


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,27490 s | počet dotazů: 212 | paměť: 20214 KB. | 12.07.2024 - 17:55:13