Značka 277.1 v Německu: Zákaz předjíždění pro vícestopá motorová vozidla a motocykly s postranním vozíkem


Zakaz
0 0 votes
Hodnocení článku

Německo, jedna z evropských zemí s největším počtem dopravních značek, nedávno přivítalo nový přírůstek mezi svými silničními značkami, a to značku s číslem 277.1. Tato značka, nazývaná „Zákaz předjíždění jednostopých vozidel pro vícestopá motorová vozidla a motocykly s postranním vozíkem,“ přináší nová pravidla a omezení pro řidiče na německých silnicích.

V dubnu roku 2020 proběhla v Německu revize dopravních značek, což vedlo k odstranění některých značek a přidání nových. Značka 277.1 patří mezi nové přírůstky a má za cíl zlepšit bezpečnost na silnicích a ochránit zranitelné účastníky provozu.

Co značka 277.1 znamená?

Značka 277.1 zakazuje vícestopým motorovým vozidlům, jako jsou osobní auta, nákladní vozidla a motocykly s postranním vozíkem, předjíždět jednostopá vozidla. Jedná se především o kola, mopedy, skútry a motocykly, které mají v běžném provozu jen jedno kolo.

Toto omezení platí za situace, kdy je viditelnost na silnici omezena nebo kdy je samotná silnice nebezpečná. Mezi takové situace patří úzké průjezdy, klikaté silnice nebo cesty s prudkým stoupáním nebo klesáním. Hlavním cílem tohoto zákazu předjíždění je zvýšit bezpečnost a chránit cyklisty a další účastníky silničního provozu na dvou kolech.

Sankce za porušení značky 277.1

Porušení značky 277.1 v Německu není bez následků. Každý řidič, který tuto značku ignoruje a předjede jednostopé vozidlo, může čelit pokutě ve výši 70 eur. To je zhruba ekvivalent 1725 Kč podle aktuálního směnného kurzu.

V horším případě může být řidičovi uložen i trestný bod. Systém trestných bodů na řidičském průkazu je v Německu zavedený a porušení silničních pravidel může vést k postihu v podobě odebrání bodů, což může mít vážné důsledky pro řidiče.

Důležitost dodržování odstupu od cyklistů

Kromě zákazu předjíždění podle značky 277.1 platí v Německu i pravidla týkající se minimálního odstupu od cyklistů. V obci je třeba dodržovat minimální odstup od cyklisty 1,5 metru, zatímco mimo obec platí odstup dva metry. Tato pravidla jsou navržena tak, aby zvýšila bezpečnost cyklistů a snížila riziko nehod.

Celkově značka 277.1 a související pravidla mají za cíl zajistit bezpečný a harmonický silniční provoz v Německu a chránit zranitelné účastníky silničního provozu, jako jsou cyklisté. Řidiči by měli tato pravidla respektovat a dodržovat, aby přispěli k bezpečnosti na německých silnicích.


Zdroj a foto: Zdroj: Německá policie ve Frankfurtu nad Mohanem


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 1,97190 s | počet dotazů: 213 | paměť: 20374 KB. | 15.06.2024 - 09:10:10