Regionální organizátor Pražské integrované dopravy (ROPID) oslavuje 30. výročí své existence


0 0 votes
Hodnocení článku

Z programu, který proběhne ve dnech 19. – 21. října 2023, si vybere jistě každý. Ve čtvrtek 19. října se tramvajová zastávka na Palackého náměstí ve směru Karlovo náměstí od 10:00 do 18:00 hodin promění v květinovou džungli s balonky, bonbóny, nekonečnou šálou a dalšími proprietami z nové kampaně „Můj čas“. od 10 do 18 hodin. Tento den také proběhnou přednášky odborníků V Centru architektury a městského plánování (CAMP) v Praze u Karlova náměstí. Po přednáškách bude následovat diskusní panel s účastí všech přítomných řečníků o vizi budoucnosti pražské dopravy v příštích 30 letech. Vstup zdarma, ale je nutné si rezervovat místo přes GoOut, akce bude také živě vysílána přes Facebook PID.

Přednášející a jejich témata: Filip Drápal (ROPID): Čitelná Praha aneb moderní tvář informací a navigace, Filip Jiřík (Dopravní podnik hl. m. Prahy): Budoucnost tramvajové dopravy v Praze a okolí, Michal Andelek (Dopravní podnik hl. m. Prahy): Trolejbusy pro bezemisní Prahu 21. století, Lukáš Tittl (Správa železnic): Vysokorychlostní železnice a proměny pražského železničního uzlu

Program 19. a 20. října

Turistický vlak Cyklohráček pro malé a velké výletníky, který letos jezdí jubilejní 10. sezónu, vyjede mimořádně i ve čtvrtek 19. a v pátek 20. října na čtyřech speciálních odpoledních jízdách z Prahy do Dobřichovic, Roztok, Říčan a Měšic. Čtyři vozy plné hraček a her si tak malí i velcí cestující mohou užít i v týdnu, a navíc v místech, kam tato speciální barevná souprava běžně nejezdí.

Program 21. října

V Centru architektury a městského plánování (CAMP) bude možné zhlédnout různá dopravní videa od pohádek, přes dokumenty Dopravního podniku hl. m. Prahy a jejich dobové náborové spoty, až po celovečerní filmy. Kromě dopravního kina bude v CAMPu workshop pro děti i dospělé, na jehož tvorbě se podílí ROPID společně s Domovem dětí a mládeže Praha 5. Bude možné si zde zahrát různé deskové hry, vyrobit si něco na památku, kreslit či skládat modely autobusů a tramvají.

V sobotu také proběhnou jízdy historických vozidel Prahou zdarma. V rámci hlavního programu budou ze Smíchovského nádraží vyjíždět historická vozidla -autobusy Škoda 706RO, Karosa ŠD11, Karosa C734, Ikarus 280 a také kloubový retrobus Irisbus Citybus 18M nebo dvoupatrový autobusem MAN původem z Berlína. Čtyři speciální autobusové linky pojedou do muzea MHD ve Střešovicích k Filmovým ateliérům Barrandov, ke Království železnic a na Karlovo náměstí přes Podolí. Doplní je jedna historická tramvajová linka, která propojí Smíchovské nádraží a CAMP.

 

Podrobný program je k dispozici na stránkách ROPID.

 

Zdroj:

ROPID

Ilustrativní foto:

B. Borová, IZDoprava.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,02056 s | počet dotazů: 198 | paměť: 20253 KB. | 16.06.2024 - 01:32:51