Pražský integrovaný systém se od ledna rozšíří o další linky


Od 3. ledna 2017 se do systému Pražské integrované dopravy (PID) zapojí 6 nových autobusových linek v oblasti Mělnicka a Roudnicka a dojde k rozšíření integrace na železnici. Jízdní doklady PID bude nově možné použít také na některých linkách Dopravy Ústeckého kraje (DÚK). Podobně bude možné nově použít jízdní doklady DÚK na vybraných linkách PID.

Cestujícím se díky tomu zjednoduší cestování v oblasti. Bude možné vyrazit na jednu jízdenku i s přestupy bez ohledu na dopravce, pravidelní cestující uvítají možnost zakoupení výhodných předplatních nebo časových jízdenek. Integrace přináší též lepší návaznosti mezi autobusy a vlaky, on-line informace o provozu a přísnější standardy kvality vozidel a zastávek. To vše přispěje k vyššímu komfortu cestování na Mělnicku a Podřipsku.

Nově bude do Pražské integrované dopravy částečně zapojeno město Roudnice nad Labem [tarifní pásmo 7] a následujících 7 obcí: Bechlín [6], Cítov [5], Dolní Beřkovice [5], Horní Počaply [5], Kostomlaty pod Řípem [6], Krabčice [6] a Libkovice pod Řípem [6]. V Horních Beřkovicích, Černoučku, Ledčicích a Nové Vsi bude rozšířena stávající nabídka spojů PID.

Předem zakoupené a označené papírové jízdní doklady PID bude nově možné využít ve vybraných úsecích v Ústeckém kraji. Takto částečně budou do systému PID zapojeny následující obce: Bříza [5], Ctiněves [5], Dobříň [7], Mnetěš [5], Račice [6], Račiněves [6], Straškov [5], Vražkov [5] a Záluží [6]. Opačně na nových linkách PID budou uznávány vybrané jízdní doklady DÚK.

Veškeré potřebné informace o projektu včetně jízdních řádů a mapy oblasti lze již nyní najít na webové stránce www.ropid.cz/integrace-roudnice-2017.

Další informace o Pražské integrované dopravě: www.ropid.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,82153 s | počet dotazů: 200 | paměť: 20335 KB. | 27.05.2024 - 10:51:46