Z Prahy pojedou autobusové spoje do dalších měst Středočeského kraje


0 0 votes
Hodnocení článku

Na základě dohody Hl. m. Prahy se Středočeským krajem, dotčenými městy a obcemi dojde k celostátnímu termínu změn jízdních řádů v neděli 10.6.2012 k rozšíření provozu autobusových linek Pražské integrované dopravy do Kutné Hory, Uhlířských Janovic, Poděbrad a Milovic. Zároveň budou zřízena nová tarifní pásma 6 a 7.

Změny autobusových linek PID:

  • 381 Linka je prodloužena o úsek Suchdol – Kutná Hora, aut.st.
  • 387 Linka je prodloužena o úsek Horní Kruty, Újezdec – Uhlířské Janovice, nám.
  • 398 Linka je prodloužena o úsek Kostelní Lhota – Poděbrady, žel.st.
  • 432 Nová linka Milovice, žel.st. – Milovice, Topolová s návazností na vlaky linky S20.

Prodloužení tras linek 381, 387 a 398 znamená „dointegrování“ zbylých úseků dnešních přímých spojů Praha – Kutná Hora, Praha – Uhlířské Janovice a Praha – Poděbrady, kde dosud platil lomený tarif PID/SID. Ve spojích těchto linek do Kutné Hory, Uhlířských Janovic a Poděbrad tak postačí pro celou cestu zakoupit pouze jednu jízdenku PID, podle potřebného času a počtu tarifních pásem.

Nová linka 432 v Milovicích zlepší spojení hlavních částí města s vlakovým nádražím. Nová linka bude v provozu zatím pouze v pracovní dny cca mezi 5:00 a 20:00 a bude obousměrně navazovat na vlaky linky S20 do Prahy. Hlavní výhodou zařazení návazné autobusové linky bude možnost cestovat vlakem i autobusem na jedinou jízdenku. Rychlé železniční spojení s Prahou se tak ještě více přiblíží většině milovických obyvatel.

Spolu s rozšířením provozu autobusových linek PID budou zřízena nová tarifní pásma 6 a 7. V souvislosti s tím budou zavedeny také nové druhy jednotlivých i předplatních jízdenek PID. V tarifním pásmu 6 se budou nacházet například autobusové zastávky v Uhlířských Janovicích nebo v Poděbradech, tarifní pásmo 7 obsáhne autobusové zastávky v Kutné Hoře. Milovice se již dnes nacházejí v tarifním pásmu 4.

K 10.6.2012 dojde také k dalším drobnějším změnám v provozu autobusových linek. Podrobnosti ke změnám a nové jízdní řády budou zveřejněny na www.ropid.cz.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,40272 s | počet dotazů: 206 | paměť: 20278 KB. | 23.06.2024 - 23:44:12