Začalo pilotní testování nové grafiky informačního systému Čitelná Praha


0 0 votes
Hodnocení článku

Ve stanici metra Palmovka začalo pilotní testování nové grafiky od studia Side2, které vyhrálo mezinárodní graficko-designérskou soutěž na novou podobu informačního a navigačního systému mobility v Praze. Lidé si mohou již nyní prohlédnout první navigační cedule nástupišti a v západním vestibulu stanice. Druhá polovina stanice zůstává pro možnost srovnání v dosavadní podobě. Po následném uživatelském testování se nový systém rozšíří do dalších stanic. Následovat budou stanice Háje a Karlovo náměstí i testování nových 3D nosičů těchto informací. Novou grafiku informací na zastávkách povrchové dopravy i nové fyzické navigační prvky pro pěší budeme testovat také na Palackého náměstí.  „Hlavní výzvou pro nás bylo adaptovat novou grafiku na stávající nosiče. V této pilotní fázi se zaměřujeme hlavně na čitelnost, velikost písma a srozumitelnost. Dále pak testujeme, jak se budou zvolené materiály chovat v současných světelných podmínkách. Věříme však, že přechodem na nové nosiče dokážeme cestujícím v budoucnu sdělit také komplexnější informace o navazující povrchové dopravě,“ říká Tomáš Machek za designérské studio Side2.

„Komplexní projekt Čitelné Prahy má šanci vtisknout jednotnou a důstojnou podobu všemu, co pomáhá lidem zorientovat se na cestách Prahou, ať už jedou MHD, vlakem, na kole nebo jdou pěšky. Velký důraz ale klademe nejen na vizuální stránku, ale také na praktické potřeby cestujících. Proto v rámci tohoto velkého projektu chystáme kromě nových statických prvků a nové grafiky na těch stávajících třeba také nové digitální informační obrazovky na zastávkách nebo ve velkých přestupních terminálech i pro zlepšení přestupů mezi různými druhy dopravy. A on-line informace chceme rozšiřovat také ve vozidlech, kde budeme řešit i novou přehlednější grafickou podobu těchto informací,“ dodává ředitel ROPID Petr Tomčík.

Na instalaci jednotlivých prvků v pilotních lokalitách naváže důkladný proces pilotování a uživatelského testování, kdy se budeme lidí ptát na jejich detailní potřeby, případně jakou z nabízených variant preferují, a také sledovat jejich dopravní chování v daných lokalitách, abychom mohli nový systém co nejvíce přizpůsobit skutečným potřebám jeho uživatelů. Postupnou instalaci nových prvků a uživatelské testování předpokládáme i v průběhu celého příštího roku. Následně bude dokončen finální grafický manuál i technická a datová základna pro postupnou implementaci nového systému do celé Prahy, resp. v rámci celého systému Pražské integrované dopravy.

Zdroj a foto : Pražská integrovaná doprava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,26536 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20366 KB. | 12.04.2024 - 04:46:00