Statutární město Frýdek-Místek vydalo vyhlášku o údržbě a ochraně veřejné zeleně


Podle vyhláška platné od 1. dubna 2017 jsou vlastníci zeleně povinni udržovat travnatou plochu formou sečí, a to nejméně dvakrát ročně. Vlastník veřejné zeleně je povinen první seč provést do 30. června a druhou nejpozději do 15. září. Následně je povinen zajistit odvoz posečené trávy, a to nejpozději do tří dnů po seči. V opačném případě se vystavuje sankcím za porušení obecně závazné vyhlášky.

Fyzické osobě může být uložena pokuta do 30 tisíc korun, podnikající fyzické osobě a právnické osobě hrozí pokuta až do výše 200 tisíc korun. Na plnění vyhlášky budou dohlížet jednak úředníci životního prostředí a také strážníci městské policie. (znění vyhlášky 5/2017)  „Městské trávníky budou sečeny nad rámec této vyhlášky. V těchto dnech jsme již zahájili seč parterových trávníků kolem komunikací, řidiči tak budou mít zejména na křižovatkách lepší rozhled. Kosí se i na hřbitovech a v parcích. Sekačky na parterové trávníky letos vyjedou celkem sedmkrát. Trávníky v sídlištních zástavbách budou sečeny celkem pětkrát, oproti loňsku jsme jednu seč přidali. Vycházíme tak vstříc občanům, kterým kvetoucí a vzrostlá tráva způsobuje alergické reakce, zároveň tím eliminujeme množství klíšťat ve městě a zvyšujeme celkovou estetičnost,“ přiblížil výhody častějšího sečení primátor Michal Pobucký s tím, že zaměstnanci městských technických služeb se sečení veřejné zeleně naplno věnují od konce dubna až do konce září.

Technické služby mají na starost téměř 150 hektarů travnatých ploch nejen ve městě, ale také v jeho místních částech Lískovec, Skalice, Panské Nové Dvory, Chlebovice, Zelinkovice a Lysůvky. Technické služby nezajišťují sečení travnatých ploch, které nepatří městu.

Dohled nad plněním Obecně závazné vyhlášky č. 5/2017 o údržbě a ochraně veřejné zeleně na území statutárního města Frýdku-Místku  provádí Městská policie Frýdek-Místek.

Zdroj: FM


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,60043 s | počet dotazů: 197 | paměť: 20157 KB. | 21.06.2024 - 13:11:02