Společnost Škoda Group založila dceřinou společnost ve Florencii


0 0 votes
Hodnocení článku

V pátek 28. října 2022 otevřela Škoda Group kanceláře nové dceřiné společnosti v italské Florencii. Tímto krokem největší český výrobce prostředků hromadné dopravy posiluje svojí pozici na mezinárodním trhu. Během pátečního kulatého stolu byly shromážděny názory, studie, zkušenosti a konkrétní programy o budoucnosti mobility mezi potřebami, městskými limity, kombinovanými strategiemi a projekty budoucnosti. Probíhaly diskuze o tom, jak udržitelným způsobem zlepšit životaschopnost historických měst. „Zkušenosti z Florencie mluví samy za sebe: tramvaj má zásadní význam pro každodenní život měst, mění je a zlepšuje,“ řekl starosta Florencie Dario Nardella

„Specifika, preference ale i zvyklosti italských dopravců jsou podobné těm českým. Řada měst v obou zemích patří mezi dědictví UNESCO a nabízí ohromující historická centra, která jsou charakteristická úzkými uličkami, oblouky s malými rádiusy, což klade na výrobce vozidel vyšší nároky. Středně velká města pak mají dlouholetou tradici trolejbusové dopravy, je v nich ale často potřeba překonat několik úseků bez trolejového vedení. Země spojuje i pozornost věnovaná Green Deal a udržitelným řešením mobility. To vše společně předurčuje Škoda Group k upření pozornosti právě na italský trh,“ popisuje Olesea Lachi, jednatelka italské dceřiné společnosti Škoda Group.

V současné době se navrhují  řešení mobility a silničního systému, která občanům zaručují nejlepší udržitelnost, obyvatelnost a bezpečnost. V Itálii zaměří Škodovka svou pozornost  na vlakovou dopravu i kolejové prostředky městské dopravy. Svým partnerům nabídne komplexní řešení – od výroby jednotlivých komponentů, přes dodávku zkompletovaných vozidel až po jejich následnou údržbu. Obdobným rozhodnutím v minulosti vstoupila Škoda Group úspěšně na německý či finský trh, což jí umožnilo být více na dosah svých klientů a zásadním způsobem rozvinout obchod v těchto oblastech. Škoda Group již v minulosti pracovala na několika zakázkách pro italské zákazníky. Její trolejbusy jsou k vidění v Bologni nebo Cagliari, kam skupina dodala i tramvaje. Elektrickými jednotkami se zase mohou cestující projet v Domodossole. Itálie je tak jednou z padesáti zemí, kam Škodovka svoje produkty dodala.

 

Zdroj a foto:

Škoda Group


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,03084 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20475 KB. | 17.05.2024 - 20:47:53