Škoda Group zahájila typové zkoušky a homologaci trolejbusů pro Vilnius


Bus
5 1 vote
Hodnocení článku

První trolejbus Škoda 32 Tr pro společnost Vilniaus viešasis transportas zahájil v Plzni typové zkoušky a homologační proces. Tento milník představuje významný posun ve výrobě 91 trolejbusů určených pro litevský Vilnius. První vozidlo absolvuje rozsáhlý seznam povinných zkoušek, zahrnující přibližně 2 500 km jízdy, které mají zajistit spolehlivost a provozní vlastnosti. Tyto komplexní testy jsou klíčové pro zajištění spolehlivosti, bezpečnosti a výkonnosti vozidel a jejich cílem je potvrdit připravenost vozidla k provozu ve Vilniusu. Každé další vozidlo ze zakázky pak musí ujet 250 km v ulicích města, než bude připraveno k předání zákazníkovi.

Trakční baterie instalované v těchto vozidlech umožňují autonomní jízdu na vzdálenost nejméně 20 kilometrů. Trolejbusy jsou dále vybaveny kamerovými systémy pro lepší monitorování provozu a také systémem „Mirror Eye“, který nahrazuje boční vnější zpětná zrcátka a zajišťuje bezpečnost cestujících i chodců. V neposlední řadě jsou trolejbusy po stranách opatřeny senzory, které monitorují pohyb cestujících v jejich okolí.

„Jsme hotovi s montáží prvního trolejbusu, který nyní prochází typovými zkouškami a homologací. S dalšími 12 trolejbusy, které jsou v současné době ve fázi výroby v souladu s výrobním harmonogramem, jsme na dobré cestě k dodržení naše slibu o posílení systému veřejné dopravy ve Vilniusu,“ komentuje Radek Svoboda, Managing Director Škoda Electric ve Škoda Group.

„Se Škoda Group spolupracujeme již více než 60 let a za tu dobu jsme vyzkoušeli řadu modelů vozidel veřejné dopravy. Jsme rádi, že se díky nutnosti obnovy trolejbusové flotily naše cesty opět zkřížily, a jsme přesvědčeni, že nové trolejbusy zajistí bezpečné a rychlé cestování v hlavním městě Litvy. Celý Vilnius netrpělivě očekává nové trolejbusy, jejichž první část k nám dorazí ještě letos a druhá část pak na začátku roku 2025,“ říká Ignas Degutis, ředitel Dopravního podniku města Vilnius.

Smlouva s dopravcem Vilniaus viešasis transportas zahrnuje dodávku 91 trolejbusů Škoda 32 Tr v celkové hodnotě přes 52 milionů eur. Součástí zakázky je také smlouva na dodávku náhradních dílů potřebných pro pravidelnou údržbu trolejbusů po dobu prvních 5 let provozu. Flotila trolejbusů dorazí do Vilniusu v letech 2024 až 2025.

 

Zdroj a foto:

Škoda Group


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,13156 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20358 KB. | 22.04.2024 - 06:34:25