Tramvaj Škoda ForCity Smart Boon dostala ocenění za design


0 0 votes
Hodnocení článku

Tramvaj z dílny Škoda Group, Škoda ForCity Smart Bonn, se od teď pyšní oceněním Red Dot Award v kategorii Red Dot Award: Product Design 2024. Toto moderní, plně nízkopodlažní vozidlo, navržené speciálně pro německé město Bonn, vyniká jedinečnou vizuální identitou a nejmodernějšími bezpečnostními prvky. Renomovaná cena Red Dot Award: Product Design každoročně oceňuje výrobky, které zaujmou mimořádně vysokou kvalitou designu. Ocenění se uděluje na základě rozhodnutí poroty Red Dot. Odborníci hodnotí přihlášené výrobky na základě čtyř základních principů dobrého designu: kvality funkčnosti, kvality přitažlivosti, kvality užití a kvality odpovědnosti. V roce 2024 se porota Red Dot skládala z 39 odborníků z 20 zemí na 4 kontinentech. Ti zastřešují různé obory designu a pracují jako profesoři, konzultanti, novináři nebo průmysloví designéři. Přihlášené práce pocházely ze 60 zemí. Výrobky byly testovány a hodnoceny porotci podle příslušného typu. Důležitou součástí procesu rozhodování jsou diskuse mezi odborníky. Ty svědčí o pečlivosti, s jakou porota Red Dot individuálně zvažuje a hodnotí každý výrobek.

Tramvaj Škoda ForCity Smart Bonn je součástí vozového parku místního dopravce SWB. Jedná se o moderní vozidlo s designem, který se harmonicky snoubí s jedinečnou tváří tohoto historického německého města. Konstrukce tramvaje a její design jsou vyrobeny s ohledem na zvýšení bezpečnosti cestujících, řidičů i chodců. Charakteristické tvarování světel na černé masce dodává tramvaji příjemný vzhled. Uvnitř si cestující mohou vychutnat pohodlnou jízdu v promyšleném prostoru s čalouněnými dřevěnými sedadly. Vyjímatelné polštáře a kompaktní tvar sedadel zajišťují snadnou údržbu a dlouhou životnost. Široké vstupy s LED osvětlením a velké multifunkční prostory usnadňují cestování lidem se specifickými potřebami. Kabina řidiče, vyvinutá ve spolupráci s místními řidiči, splňuje nejvyšší ergonomické a bezpečnostní standardy.

Ve Škodovce jde při navrhování vozidel zejména o vytvoření nezapomenutelného zážitku pro jeho uživatele. Dlouholetá tradice skupiny v oblasti výroby kolejových vozidel spojuje moderní estetiku s nejnovějšími technologiemi. „Naše filozofie designu vychází z pochopení potřeb našich zákazníků a prostředí, ve kterém vozidla jezdí,“ říká Tomáš Chludil, Head of Industrial Design ve Škoda Group. „Při každém projektu vytváříme design na míru.

„Jsme ohromně pyšní na to, že naše tramvaj pro Bonn získala prestižní ocenění Red Dot Award,“ komentuje úspěch Laurent Fromont, Senior Vice President Rolling Stock & Service Platforms ve Škoda Group. „Naši lidé usilovně pracovali na tom, aby každý detail vozidla umocňoval zážitek z jízdy, a to nejen svým technickým zpracováním, ale i způsobem, jakým ladí s jedinečnou identitou Bonnu. A zisk této ceny dokazuje, že se nám to povedlo.“

Zdroj a foto:

Škoda Group


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,12936 s | počet dotazů: 210 | paměť: 20205 KB. | 16.07.2024 - 04:38:10