Po dobu zhruba dvou let se bude stavět obchvat kolem Velkého Beranova


Od začátku března začínají stavební práce na výstavbě obchvatu Velkého Beranova a jeho místní části Nové Domky. V trase více než čtyřkilometrového obchvatu je navrženo celkem pět mostů a okružní křižovatka silnic II/602 a II/353. Stavební práce budou mít dočasný vliv na organizaci dopravy v dotčeném území. Od začátku stavby bude pro veškerý provoz uzavřena místní komunikace od křižovatky se silnicí II/602 do Henčova.  Šířková úprava silnice II/602 a výstavba mostů v údolí Henčovského potoka si od dubna letošního roku vyžádají omezení provozu na této komunikaci, od května zde bude doprava řízena kyvadlově světelnou signalizací. Drobné omezení čeká řidiče také na silnici II/353 nad Velkým Beranovem v prostoru budoucí okružní křižovatky, kde bude provoz veden po obousměrné provizorní komunikaci.

Nový obchvat by měl být zprovozněn od listopadu roku 2020, zcela dokončen pak do června roku 2021. Projekt II/353 Velký Beranov – obchvat je realizován za podpory Integrovaného regionálního operačního programu. Na jednu z historicky nejnáročnějších investičních dopravních akcí s celkovými výdaji 800 miliónů korun kraj požádal o dotaci ve výši téměř 535 miliónů korun.

Obec Velký Beranov a místní část Nové Domky dlouhodobě trpí negativními dopady průjezdu tranzitní osobní i nákladní automobilové dopravy. Dle posledního sčítání dopravy z roku 2016 projíždí v průtahu Novými Domky 12 tisíc vozidel denně. Vymístění tranzitní dopravy na obchvat má tedy přispět především ke zvýšení kapacity, plynulosti a bezpečnosti dopravy na těchto významných krajských komunikacích.

Stavební akce je součástí modernizace silničního tahu mezi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou po komunikacích II/602 a II/353. V minulosti byly ta této trase realizovány obchvaty Bohdalova a Jamného.

Zdroj: KV


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,31480 s | počet dotazů: 202 | paměť: 20223 KB. | 22.04.2024 - 05:35:13