V rámci letošního závodu Barum Rally ve Zlíně pojedou i elektromobily


opel corsa e rally 508401
0 0 votes
Hodnocení článku

Zajímavou novinkou na jubilejním padesátém ročníku Barum Czech Rally Zlín bude soutěž elektromobilů v rámci německého šampionátu ADAC OPEL e-RALLY CUP. Protože jde o akci, která zatím v tuzemsku nemá tradici, žádají pořadatelé fanoušky a veřejnost, aby v blízkosti elektrických vozů pamatovali na opatrnost, a předešli tak případným úrazům v důsledku zásahu elektrickým proudem. Elektromobily využívají vysokonapěťový systém a jsou samozřejmě konstruovány tak, aby byly co nejbezpečnější. Vždy se však může objevit nějaká závada nebo nehoda, obzvláště v motorsportu. Výrobci proto vyvinuli ve spolupráci s německou federací pro motosport DMSB speciální varovný systém pro účastníky, jejich týmy, pořadatele i diváky. Základním varovným prvkem je tzv. hlavní indikátor alarmu. Pomocí bezpečnostního systému svítí na předním a zadním čelním skle světelné signály, které poskytují vizuální informaci o aktuálním stavu vozidla:

Zelený signál (bezpečný vůz) – vůz stojí, vysokonapěťový systém je aktivovaný

Oranžový signál (bezpečný vůz) – vůz je připraven k jízdě nebo jede pomaleji než 6 km/hod

Žádný signál (bezpečný vůz) – vůz jede rychleji než 6 km/hod nebo je vypnutý

Červený signál (NEBEZPEČÍ ÚRAZU) – vůz hlásí poruchu, nedotýkejte se ho!

V případě nehody může být bezpečnostní systém poškozený, a nemusí proto poskytovat žádný barevný signál. Vozidlo tedy nemusí být bezpečné, nedotýkejte se ho, prosím. Stejně tak se nedotýkejte žádných komponentů, tím spíše, jsou-li opatřeny znakem vysokého napětí. „Z Německa k nám přijedou dva speciální záchranářské vozy Rescue, jejich osazenstvo bude vyškoleno na zásahy při nehodách. Zázemí včetně servisní zóny elektromobilů umístíme do areálu společnosti Cream v bývalém svitovském areálu,“ doplňuje Ing. Jan Regner, zástupce ředitele zlínské rally.

Posádky v elektromobilech pojedou v rámci Barum rally samostatnou soutěž o celkové délce 147 ostrých kilometrů. Ty jsou rozděleny do 12 rychlostních zkoušek. V pátek od 21 hodin se představí na divácké super RZ v centru Zlína, o víkendu pak absolvují všechny erzety s výjimkou nejdelšího úseku s názvem Májová. Dalši informace naleznete na www.czechrally.com a nezapomeňte barumku sledovat také na oficiálních profilech facebooku, instagramu a twitteru.

Zdroj a foto: Barum Czech Rally Zlín


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,13508 s | počet dotazů: 196 | paměť: 20293 KB. | 19.06.2024 - 20:33:10