Modernizace bezpečnosti na železničních přejezdech: Nové reflexní štítky zvyšují viditelnost a identifikaci


Stitek
0 0 votes
Hodnocení článku

Správa železnic zavádí nové reflexní štítky s čísly přejezdů na železničních přejezdech ve Středočeském, Plzeňském a Karlovarském kraji. Tyto štítky jsou navrženy tak, aby zlepšily bezpečnost a usnadnily orientaci řidičům, zejména v krizových situacích.

Správa železnic zahájila používání nových reflexních štítků s čísly přejezdů, které mají zvýšit bezpečnost a usnadnit identifikaci míst. V rámci pilotního projektu instaluje více než dvacet štítků na železničních přejezdech ve Středočeském, Plzeňském a Karlovarském kraji. Tato iniciativa reaguje na Mezinárodní den bezpečnosti na přejezdech ILCAD, který se koná každoročně v červnu.

Štítky s čísly přejezdů budou umístěny na zadní stranu signalizačních světel nebo výstražných křížů a jejich reflexní povrch zajistí dobrou viditelnost i v noci. Kromě číselného označení se na nich objeví i zelená samolepka s piktogramem telefonu a číslem tísňové linky 112, což pomůže řidičům v případě nehody nebo havárie.

Plán Správy železnic počítá s obnovou všech 22 tisíc železničních přejezdů do konce roku, což zahrnuje výrobu nových reflexních štítků a jejich instalaci po celé České republice.


Zdroj a foto: Správa železnic, státní organizace


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,56218 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20233 KB. | 16.07.2024 - 04:44:14