Barum Czech Rally Zlín nabízí v zážitkovém programu rychlou jízdu i let vrtulníkem


[sociallocker id=38172]

Zážitkový program Barum Czech Rally Zlín nepřímo startuje už 25. června 2017, kdy se na trati jedné z rychlostních zkoušek z Napajedel do Halenkovic uskuteční automobilový slalom. Tohoto závodu se mohou zúčastnit jak licencovaní jezdci, tak široká veřejnost, která se na technické trati může porovnat s časomírou za volantem svého vozu. Hlavní část zážitkového programu ale pochopitelně přijde až koncem srpna při samotné barumce. Během posledního prázdninového víkendu si zájemci budou moci užít zlínskou soutěž opravdu naplno. Soutěž budou moci sledovat například z paluby helikoptéry, kdy se jim naskytne neobvyklý výhled na závodní vozy z výšky a v pohybu. Lety nad rychlostními zkouškami se budou konat v sobotu 26. srpna. Už od pátku 25. srpna a až do neděle 27. srpna 2017 pak budou k dispozici zážitkové jízdy v závodním voze s profesionálním jezdcem. „Protože právě tato atrakce každoročně patřila k nejoblíbenějším v celém zážitkovém programu, rozhodli jsme se pro letošní rok o její zásadní vylepšení,“ říká Ing. Jan Regner, člen pořadatelského týmu Barum Czech Rally Zlín. „Zatímco v minulosti se jezdilo hlavně po ploše biskupského letiště a pár přilehlých komunikacích, letos si účastníci užijí trať opravdové rychlostní zkoušky. Zážitkové jízdy jsme totiž přesunuli na známý úsek, který byl v minulosti například součástí RZ Maják. Fanoušci se tak mohou těšit na svižný, ale zároveň technický úsek s několika serpentinami a zajímavým výškovým profilem.“

Vedle nové trati je další výraznou změnou také použitá technika a jezdec, který bude účastníky vozit. Pro letošní rok se totiž podařilo angažovat talentovaného německého pilota Seppa Wieganda, který několik sezon reprezentoval značku Škoda v různých mezinárodních seriálech. „Sepp se barumky aktivně účastnil v letech 2012 až 2015, kdy zde startoval se Škodou Fabia Super 2000, a právě s tímto speciálem, který tak dobře zná, se budou moci zájemci svézt i při letošním zážitkovém programu,“ říká Jan Regner. „Osvědčené Mistubishi sice bude i nadále k dispozici, ovšem jsem přesvědčený, že jízda v ryzím závodním speciálu, kterým je Fabia Super 2000, bude pro mnohé velkým lákadlem a následně i nezapomenutelným zážitkem. Jsme velice rádi, že Sepp tuto nabídku přijal a pevně věřím, že jízda po jeho boku v závodním voze bude stát za to! Rovněž děkujeme týmu Orsák Rallysport, který pro zážitkový program připraví oba závodní vozy,“ dodává Regner.

Všechny zážitky letošního adrenalinového programu Barum Czech Rally Zlín lze prozkoumat na webu www.rallynaplno.cz, objednání je pak možné na oficiálním e-shopu zlínské soutěže, který se nachází na adrese www.visitrally.cz.

Zdroj: BCRZ

[/sociallocker]


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,30467 s | počet dotazů: 194 | paměť: 20063 KB. | 16.07.2024 - 04:56:35