Zajištění bezpečnosti dopravy při BARUM CZECH RALLY ZLÍN 2017


Od úterý 22.8.2017 zahájilo Krajské ředitelství policie Zlínského kraje bezpečnostní opatření vztahující se k letošnímu 47. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Čtyři stovky policistů z celého Zlínského kraje budou  do neděle dohlížet na veřejný pořádek, bezpečnost a plynulost silničního provozu.  Kromě dopravních policistů, kteří budou mít k dispozici veškerou dostupnou radarovou techniku k měření rychlosti vozidel, jsou do opatření zařazeni i policisté služby pořádkové, cizinecké ale také kriminální policie. Na bezpečnost diváků a návštěvníků budou dohlížet také policisté pohotovostního a eskortního oddělení vybavení z preventivních důvodů dlouhými zbraněmi. K dispozici budeme mít i vrtulník Letecké služby Policie ČR, který bude využíván zejména pro koordinaci dopravy a odhalování závažných dopravních přestupků, ale například i k monitorování odstavných parkovišť.

V rámci bezpečnostního opatření budou policisté dohlížet i na dodržování zákazu vstupu osob do uzavřené oblasti v souvislosti s vyhlášením stavu nebezpečí z důvodu rozšíření afrického moru prasat. Kontroly se budou týkat především návštěvníků rychlostních zkoušek Březová (Slušovice) a částečně Troják.

I když je oficiální start Barum rally naplánován až na páteční večer, tak policisté průběžně dohlíží na respektování pravidel provozu na pozemních komunikacích, zejména na dodržování rychlosti, a to nejenom ze strany závodníků, kterým se občas podaří mimo trať předepsanou rychlost překročit, ale také běžných řidičů, jež občas podlehnou atmosféře závodu a rychlost svého vozu neuhlídají.

Také letos je pro veřejnost zřízena služba, díky níž se mohou volající dozvědět o aktuálních problémech v dopravě, uzavírkách, hustotě provozu, objízdných trasách atd. Tyto informace se k lidem dostanou prostřednictvím speciální telefonní linky 974 666 555, kterou budou od čtvrtka do neděle obsluhovat policisté operačního střediska.

Další informace k Barum Czech Rally Zlín 2017 najedete na oficiálních stránkách pořadatele www.czechrally.com.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,11819 s | počet dotazů: 188 | paměť: 20191 KB. | 24.04.2024 - 01:11:08