V Táboře mohou cyklisté využívat nové singltrekové tratě


Image
0 0 votes
Hodnocení článku

Město Tábor vybudovalo dvě první singltrekové tratě v lesoparku Pintovka, který se zvedá od řeky Lužnice směrem k místní části Horky. Tratě se nacházejí v lesním terénu mezi restaurací Pintovka a městem. Investice přišla městský rozpočet na cca 800 tisíc korun. Projektantem tratí byl Tomáš Kvasnička ze společnosti Singltrek, dodavatelem zakázky se stala specializovaná firma  Bo Co z Ústí nad Orlicí. Tratě si převzala do údržby Správa majetku města Tábora. U vstupu je umístěna informační tabule s vedením stezek a bezpečnostními provozními pokyny.

Modře značená trasa pro začátečníky měří cca 940 metrů, zelená, dětská, má délku 320 metrů. Obě trasy vedou v lese, šířka tratí je cca 80 centimetrů, povrch tvoří kamenivo s cementem. Zatáčky jsou konstruovány tak, aby nevynášely. Jízda je tedy tzv. na pohodu. Nejprudší stoupání na modré trati činí 11 procent. Součástí areálu je altán, který mj. slouží jako přístřeší před deštěm.

Město Tábor ještě uvažuje o vzniku druhé etapy v délce cca 4 kilometry na druhé straně přilehlé silnice. Tato trať by byla určena pro pokročilé cyklisty.

Singltrek je název pro síť lesních cyklostezek. Jsou udržované a vesměs tak úzké, že po nich lze jezdit pouze v jednom směru. Singltrek je určen zkušeným i začátečníkům, stezky mají různou délku i náročnost. Rychlost jízdy a techniku je vždy potřeba přizpůsobit terénu a náročnosti.

Zdroj a foto: Město Tábor

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,05133 s | počet dotazů: 208 | paměť: 20290 KB. | 20.06.2024 - 16:46:50