V Praze 7 je umístěn detektor kontrolující výšku vozidel


DZ Blikač výška vozidel do 32

Technická správa komunikací Praha (TSK) zahájila kontrolu výšky nákladních automobilů, které podjíždí mostní konstrukci v ulici Dukelských hrdinů před křižovatkou s ulicí Strojnická. Toto místo působilo řidičům problémy. TSK proto připravila pilotní projekt, díky kterému bylo v daném úseku instalováno speciální zařízení kontrolující výšku vozidel. Jedná se o využití detektoru, který spolehlivě měří povolenou výšku vozidel a v případě jejího překročení je řidič upozorněn blikajícími výstražnými žlutými světly a informační tabulí. Primárním účelem tohoto opatření je zamezení kolize nákladních vozidel s pevnými částmi dopravní infrastruktury. Instalovaná zařízení rovněž zamezí strhávání tramvajových trolejí pod mostní konstrukcí.

V případě, že vozidlo vjede k měřenému úseku a jeho výška překračuje 3,2 metru, rozsvítí se na značce dva žluté blikače a na spodním grafickém panelu se zobrazí SPZ vozidla s pokyny pro řidiče, kterému je tím dána možnost odbočit do ulice Strojnická tak, aby nedošlo k poškození trolejového vedení.

Dalším krokem rozvoje projektu bude zprovoznění zasílání podezření ze spáchání přestupků na Policii ČR do systému Přestupky, kde proběhne validace dokumentu. Po kontrole technických dat s naměřenou hodnotou bude rozhodnuto, zda se jedná o přestupek či nikoli. Pokud se bude jednat o přestupek, budou doplněny informace o provozovateli vozidla a dokument přestupku bude oznámen na MHMP k dalšímu řešení.

Zdroj: TSK Praha


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,17033 s | počet dotazů: 197 | paměť: 28611 KB. | 24.02.2024 - 04:08:03