Dnes byla zahájena další etapa rekonstrukce Prosecké ulice na Praze 9


0 0 votes
Hodnocení článku

Technická správa komunikací (TSK) zahájila dnes opravu vozovky v další části Prosecké ulice, v úseku Na Vyhlídce – Na Rozhraní. Práce tak navazují na již zrekonstruované úseky z minulých let. V rámci opravy vozovky, která v současné době vykazuje četné výtluky a síťové trhliny obrusné vrstvy, bude odfrézována a položena nová obrusná vrstva vozovky. Dále budou provedeny nezbytné sanace neúnosného podloží, lokálně vyrovnány obrubníky, opraveno odvodnění a bude obnoveno vodorovné dopravní značení. Práce budou probíhat ve dvou etapách po podélných polovinách a dopravní provoz bude po celou dobu stavby zachován jednosměrně z Proseku do Libně. Oprava se dotkne i autobusových linek MHD, kdy BUS linky 140 bude ve směru od Čakovic odkloněn v období pracovních dnů z Proseku na Vysočanskou a Českomoravskou, o víkendech bude linka ukončena v Letňanech. Pro individuální automobilovou dopravu budou ve směru na Prosek vyznačeny objízdné trasy: Směr Libeň vede ulicí U Pekařky -> Prosecká -> Zenklova -> Libeň,  Směr Letňany vede ulicí  Zenklova -> Vosmíkových -> Na Stráži -> Prosek -> Letňany

Společně s výše uvedenou opravou bude zahájena oprava poslední části ulice Prosecká v úseku Čuprova – Františka Kadlece ve směru do Libně. Dokončena bude 4. listopadu 2022. Provoz v tomto místě bude veden obousměrně po jižním pásu vozovky. V dalším úseku Na Vyhlídce – Vysočanská by práce měly pokračovat v následujících měsících na uličních vpustech a v roce 2023 zde bude také položen nový povrch. Zhotovitel: EUROVIA CS, člen Skupiny VINCI Construction CS.

Rekonstrukce si vyžádá i výluku autobusových linek.

Z důvodu uzavírky části ulice Prosecké dochází od pondělí 17. října 2022 do odvolání (předpoklad druhá polovina listopadu 2022) k dočasné změně trasy a zastávek autobusů.

Linka 140 je zkrácena do trasy Letňany – Tupolevova – Čakovice – Miškovice. V obou směrech se ruší zastávky Palmovka, Kundratka, Kelerka, Prosecká, Prosek, Nový Prosek a Letňanská.

Opatření pro linku číslo 916. Linka je ve směru Bakovská, respektive Vinořský hřbitov vedena z AO Palmovka a dále Ronkova, Na Žertvách, Čuprova, Sokolovská, Jandova, Vysočanská, Prosecká a dále po své pravidelné trase. Ve směru Palmovka je linka vedena do zastávky Prosek beze změny a dále Vysočanská, Jandova, Sokolovská, Čuprova, Na Žertvách, AO Palmovka – výstupní. V obou směrech se ruší zastávky Prosecká, Kelerka a Kundratka. V obou směreche se mezi zastávkami Palmovka a Prosek se zřizuje zastávka Nádraží Vysočany v ulici Sokolovské v zastávkách TRAM.

Zavedení náhradní linky X140

Linka je provozována v trase Palmovka – Kelerka. Ve směru Kelerka je linka vedena z AO Palmovka a dále Ronkova, Na Žertvách, Čuprova, Prosecká – výstup. Ve směru Palmovka je linka vedena z nástupní zastávky Kelerka a dále Prosecká, Čuprova, Na Žertvách, AO Palmovka – výstupní. Zastávky (obousměrně): Palmovka až Kelerka v zastávkách linky číslo 140. Více informací  ZDE.

 

Zdroj a mapka: Technická správa komunikací Praha

Foto před rekonstrukcí: B. Borová, IZDoprava


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,45000 s | počet dotazů: 209 | paměť: 20520 KB. | 17.05.2024 - 20:12:01