Do Husitské ulice v Praze 3 se ve směru do centra vrací provoz


180821 Husitska povrchy 015

Od pondělí 1. října 2018 se do Husitské ulice vrátí provoz ve směru do centra. Rekonstrukce této důležité dopravní tepny v úseku mezi ulicí Trocnovskou a Tachovským náměstím v délce 650 metrů začala 12. března a její zprůjezdnění v obou směrech je naplánováno na 25. listopadu 2018. I poté ovšem budou pokračovat dokončovací práce, především dodláždění chodníků.

„Jsem rád, že můžeme v předstihu ulici zprůjezdnit alespoň ve směru do centra, a to nejen pro autobusy MHD, ale i pro osobní automobily, jak jsem sliboval v průběhu celé stavby,“ uvedl Petr Dolínek, náměstek primátorky pro dopravu, a dodává: „Chtěl bych poděkovat všem investorům i jejich dodavatelům, že dělají maximum, aby se na místo mohla vrátit doprava, protože se jedná o zásadní dopravní tepnu v centrální části Prahy.“

„Zvolili jsme směr do centra, protože víme, že zvláště v ranní špičce je pro řidiče tato komunikace velmi využívána, zatímco odpolední špička není tak intenzivní a řidiči navíc mají k dispozici více objízdných tras, jak se z centra dostat. Potřebujeme ještě zachovat prostor pro probíhající rekonstrukci chodníků a pro pohyb pěších, proto bude zatím provoz jen jednosměrný,“ dodává Petr Smolka, generální ředitel TSK.

V rámci rekonstrukce bylo změněno uspořádání Husitské ulice. Velký důraz byl kladen na vyšší bezpečnost chodců a nové přechody jsou s dělicím ostrůvkem a novým osvětlením. Upraveny jsou také zálivy zastávek autobusů. Součástí je i úprava stávajících křižovatek a kompletního odvodnění komunikace. Instalováno je také nové veřejné osvětlení. Byly vytvořeny parkovací zálivy z žulové dlažby se shodnou výškou v úrovni vozovky a parkovací pruhy pro zachování možnosti parkování rezidentů a abonentů a pro návštěvnická stání.

Zdroj: TSK Praha


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Více na IZdoprava.cz ->   Představuje se Aviatická pouť 2018

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,71636 s | počet dotazů: 227 | paměť: 29093 KB. | 06.12.2023 - 21:00:32