Na dálnicích v Rakousku doporučujeme využít síť parkovišť ASFINAG


DSCN3526
0 0 votes
Hodnocení článku

Rakouská dálniční síť nabízí řidičům a cestujícím k odpočinku jednak parkoviště umístěné u čerpacích stanic, jednak odpočívadla společnosti ASFINAG, které jsou čisté, klidné, s bezplatným WC a Wifi internetem. Speciálně vybavené odpočinkové zóny jsou vybaveny kamerovým systémem, jasným osvětlením, moderními toaletami a umývárnami a zařízením vhodným pro rodinu. K dispozici je také sprcha za poplatek 1€ / 15min. Odpočinkové zóny zahrnují prostorná a jasně označená parkovací místa. Oblasti jsou nepřetržitě monitorovány dozorovým centrem ASFINAG.  Odpočívadla jsou na vybraných místech vybavena prodejními automaty na nápoje, informačními tabulemi i defibrilátory Defis, které jsou nepřetržitě monitorovány videokamerou a kontaktním senzorem. Při použití defibrilátoru je automaticky upozorněno nejbližší středisko dohledu a vyslán tým první pomoci.

Možnost vyhledání parkovišť ASFINAG na https://www.asfinag.at/parken-rasten/rastanlagensuche/?facetFilter=%7B%22type%22:%5B%22rp%22%5D%7D&language=cs&mtm_source=Engagement-Banner-Language

Společnosti ASFINAG Service GmbH a ASFINAG Alpenstraßen GmbH odpovídají za provoz a řízení dálnic a rychlostních silnic v Rakousku.. Tyto dvě společnosti ve svých příslušných oblastech služeb (ASFINAG Alpenstraßen GmbH pro Tyrolsko a Vorarlbersko, ASFINAG Service GmbH pro ostatní spolkové země) zodpovídají za veškeré činnosti související s provozní a elektromechanickou údržbou, jakož i za řízení zásob a provozu. Celkem udržují zhruba 2 250 kilometrů dálnic a rychlostních silnic. Oblast působnosti společnosti je velmi pestrá. Mimo jiné zahrnuje: úklid servisních a parkovacích ploch, zimní i letní údržbu, čištění a monitorování tunelů i provozování systémů řízení dopravy.

Foto: B.Borová, IZDoprava

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,37677 s | počet dotazů: 212 | paměť: 20390 KB. | 17.07.2024 - 16:54:16