Silniční síť se rozšíří o další kilometry


n200804241732 R4 Mirotice Trebkov3
0 0 votes
Hodnocení článku

V Jihočeském kraji zahajují práce na budování dalšího úseku R4 a v Moravskoslezském kraji byla zahájena stavba obchvatu Opavy.  Mapy v článku. 

Jihočeský kraj stále bojuje o zkvalitnění silniční sítě.  Budování dálnice z Prahy směrem na krajské město postupuje pomalu a tak je současně věnována výrazná pozornost budování  rychlostní komunikace R4. Právě zahájená stavba bude tvořit zcela nový úsek čtyřpruhové směrově dělené komunikace s omezeným přístupem v délce 5 880 metrů. Nový úsek navazuje na obchvat Mirotic a napojí se na křižovatku I/20 Hová Hospoda. Součástí stavby bude 5 mostních objektů, jeden podchod pro pěší u obce Radobytce a jedna opěrná zeď. Součástí stavby bude osázení vegetací a ochranná oplocení podél obou stran komunikace.

mapa R4 Mirotice - Třebkov

V Moravskoslezském kraji se  kromě pokračující výstavby dálnice věnuje pozornost řešení neúměrného zatížení obcí a měst tranzitní dopravou. Právě zahájená stavba pomůže odlehčit dopravnímu zatížení centra Opavy. Začalo se budovat silniční spojení silnice I/11 a I/56, které bude tvořit první část obchvatu města. Stavba by měla být dokončena v říjnu 2010 a bude dál pokračovat stavbou severovýchodního úseku. Také na tomto nově budovaném úseku bude vybudováno několik mostů a součástí stavby bude i velké okružní křížení tzv. kateřinský dopravní uzel.

Mapa - obchvat Opava

Investor obou staveb je Ředitelství silnic a dálnic ČR

Zhotovitel obchvatu Opavy je sdružení firem Skanska DS a Bogl a Krýsl

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Další články z IZDoprava.cz

Stránka načtena za 2,20257 s | počet dotazů: 199 | paměť: 32701 KB. | 24.02.2024 - 04:18:38